Posiadając własny dom jednorodzinny z ogrodem, powinniśmy korzystać z wszystkich zalet całej posiadłości. Jedną z nich jest możliwość przesiadywania w ciepłe dni na świeżym powietrzu. Nie musimy cały czas przebywać w pomieszczeniu zamkniętym. Niestety czasami pogoda krzyżuje nam plany, dlatego warto pomyśleć o ochronie przed deszczem.

Jak zbudowana jest drewniana altana

altany z drewnaBudowa takiej altanki nie jest trudna. Altana z zasady jest prostą konstrukcją. Altany z drewna są najczęściej budowanymi konstrukcjami w prywatnych ogrodach. Pierwszym etapem budowy jest przygotowanie podłoża. To od nas zależy jak przygotujemy podłoże. Możemy wylać kilkunastocentymetrową warstwę betonu, wyłożyć kostkę brukową lub zwyczajnie wyrównać teren. Zazwyczaj poleca się dwie pierwsze z wymienionych opcji. Następnie musimy zakotwiczyć w podstawię altany drewniane pale, które będą stanowić szkielet całej altanki. Kolejnym krokiem jest zrobienie konstrukty dachowej. Jeśli to wszystko jest już gotowe, to możemy zadaszyć całą konstrukcję, a także zabudować niektóre ze ścianek altanki. Budowę altanki ułatwia nam fakt, że na taką budowę nie potrzebujemy żadnych pozwoleń. Możemy rozpocząć taką budowę w wygodnym dla nas momencie. Pozwolenia wydawane przez urzędy nie ograniczają nas w żaden sposób. Do produkcji elementów takiej altanki wykorzystywane jest wysokiej jakości drewno, które charakteryzują się dużą odpornością na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne.

Altankę możemy wykonać samodzielnie z gotowych elementów, które zostały wyprodukowane w fabrykach. Dostęp do tego typu rzeczy jest dość dobry. Wystarczy przeszukać internet, a napewno znajdziemy coś co nas zainteresuje. Za dość dużej wielkości altankę wykonaną z drewna, zapłacimy około tysiąca złotych.