Kilka tygodni temu kupiłem mieszkanie na nowo powstałym osiedlu. Od zawsze marzyłem o własnych czterech ścianach. Oczami wyobraźni widziałem już jak każdy centymetr powierzchni jest zaprojektowany i idealnie wykorzystany. Sam nawet robiłem prostą wizualizację 2D rozkładu pomieszczeń oraz mebli w moim wymarzonym mieszkaniu. Teraz nadszedł czas na realizację.

Potrzebowałem zaprojektować wnętrze mieszkania we Wrocławiu

projektowanie wnętrz mieszkań wrocławW tym celu zacząłem rozglądać się za specjalistami w tej dziedzinie. Nie miałem problemów z odnalezieniem wielu ofert firm i prywatnych przedsiębiorców, które oferowały projektowanie wnętrz mieszkań Wrocław słynął z wielu pięknych budynków nie tylko z zewnątrz ale i w wewnątrz. Większość z nich została zaprojektowana od A do Z przez rodzimych mieszkańców Wrocławia. Odwiedziłem biuro jednego z takich projektantów. Z racji specyfiki mojego zawodu oraz zamiłowania do nowoczesnych rozwiązań, zaprojektowanie wnętrza mojego mieszkania okazało się wyzwaniem nawet dla doświadczonego projektanta. Na wstępnej rozmowie nakreśliłem co chciałbym, aby znajdowało się w gabinecie oraz sypialni, a co nie jest standardowym wyposażeniem wnętrz. Projektant, skrzętnie notował moje uwagi. Umówiliśmy się na dokładne oględziny wraz z pomiarami wymiarów każdego pomieszczenia, tak aby jak najlepiej zagospodarować dostępną przestrzeń. Na szczęście termin realizacji projektu był bardzo krótki.

Po spotkaniu w mieszkaniu i zmierzeniu każdej ściany profesjonalista zabrał się do tworzenia wizualizacji 3D. Po kilku dniach dostałem maila z wizją zagospodarowania przestrzeni. Byłem pod ogromnym wrażeniem tego co zobaczyłem. Projektant zadbał o najdrobniejszy szczegół, każda ściana i wolna przestrzeń była zagospodarowana mądrze, a wszystkie elementy tworzyły spójną całość.