W naszym kraju kończy się era, niedoceniania zawodu psychologa. Coraz częściej można zauważyć, związane z tym zapotrzebowanie, a nawet pewien rodzaj mody. Znani aktorzy, lub osoby na wysokim stanowisku, zaczynają, lub kończą dzień wizytą u swojego psychologa. To samo zaczyna się dziać, również w środowiskach studenckich, sportowych, a nawet lekarskich.

Jak znaleźć dobrego psychologa?

dobry psycholog przyjmujący w poznaniuŚwiat przyśpiesza, a my razem z nim. technologia, oraz nauka jest w fazie takiego rozwoju, w jakim jeszcze nigdy wcześniej nie była. Można to sprawdzić w dostępnych statystykach, które przedstawiają odpowiednie wykresy z tym związane. Ale czy jest to powód, aby szukać dobrego psychologa? Przecież powinno być nam lepiej i wygodniej, więc po co nam pomoc psychologa? Te pytania nabrały dla mnie znaczenia, gdy sam zorientowałem się, że coś jest nie tak. Owszem, wszystko mam poukładane, praca, dom, fajne hobby, fantastyczna rodzina itd. Jednak coś było nie tak, stawałem się poirytowany i czepialski. I wtedy mnie olśniło. Potrzebny mi jest dobry psycholog przyjmujący w poznaniu i blisko mojego domu. W końcu znalazłem, tylko 10 minut spacerkiem i siedziałem na wygodnej kanapie u psychologa. Gdy padło pytanie z czym przychodzę, nie bardzo wiedziałem co powiedzieć. Długo się zastanawiałem, aż w końcu nie wiedząc dlaczego, zacząłem opowiadać o swojej rodzinie. Jaką to ja mam piękną i mądrą żonę i wspaniałego synka, jak było cudownie na ostatnich wakacjach i wiele podobnych temu rzeczy. Później sam się dziwiłem, że właśnie o tych rzeczach mówiłem. Nie wiem jak to działa, ale zacząłem rozumieć ludzi, którzy korzystają z usług psychologa. Tam coś takiego się dzieje, co trudno wytłumaczyć. Atmosfera tego miejsca, pozwala swobodnie się wygadać i być przy tym jeszcze szczerym.

Muszę powiedzieć, że było to dla mnie zbawienne. Nie wiem jakie działają te mechanizmy psychologiczne, ale chyba najważniejsze jest to, że jestem teraz naprawdę szczęśliwy i cieszę się z każdej wolnej chwili spędzonej z moją rodziną i najbliższymi, a co najważniejsze nie jestem już poirytowany i czepialski.