W wielu samochodach elementem, który sprawia wiele problemów jest filtr cząstek stałych. Dzieje się tak ze względu na zapychanie się go po określonym czasie, szczególnie jeśli przejeżdża się zazwyczaj krótkie trasy. Z tego też powodu dobrze jest dowiedzieć się więcej na temat regeneracji tego elementu, co jest znacznie tańsze od wymiany.

Oczyszczenie DPF jest możliwe dzięki komputerowi serwisowemu

profesjonalne czyszczenie filtra cząstek stałych gdańskW przypadku regeneracji chodzi o zwykłe oczyszczenie filtra cząstek stałych, dzięki czemu może on dalej prawidłowo funkcjonować. W tym celu korzysta się z rozmaitych metod. W przypadku samochodów z niskim przebiegiem można skorzystać z wypalania w trybie serwisowym. Chodzi o wykorzystanie komputera serwisowego, który uruchamia silnik i zapewnia mu wysokie obroty. Dzięki temu, a także poprzez wykorzystanie odpowiedniej mieszanki paliwowej można zapewnić spalinom niezwykle wysoką temperaturę. W ten sposób można wypalić sadzę znajdującą się w filtrze cząstek stałych. Choć niestety inne substancje dalej tam pozostają. Plusem jest to, że nie trzeba wymontowywać filtra z samochodu. Jednak minusem jest znaczne obciążenie silnika oraz niewypalenie wszystkich substancji z filtra. W niektórych przypadkach zalecane jest właśnie takie profesjonalne czyszczenie filtra cząstek stałych Gdańsk jest odpowiednim miejscem, żeby znaleźć warsztat ze świetnymi specjalistami. Dzieje się tak ze względu na dużą konkurencyjność w tym mieście, co zapewnia wysoki poziom usług. Warto o tym pamiętać jeśli mieszka się w pobliżu.

O filtrze cząstek stałych można usłyszeć wiele nieprawdziwych informacji. Dlatego też dobrze jest najpierw poszerzyć swoją wiedzę na ten temat, bo jednak będzie wiadomo kiedy należy komuś ufać, a kiedy nie. W większości przypadków zamiast wymiany znacznie lepiej jest zregenerować ten element, o czym trzeba pamiętać.