Pewnego dnia moja żona zapytała mnie czy nie moglibyśmy charytatywnie przekazywać jakiejś sumy na dobroczynne cele. Pytanie wydało mi się dziwne, ale tylko dlatego, że zastanawiało mnie, czemu wcześniej nie wpadliśmy na taki pomysł. Jest tyle rzeczy, na których mógbym zaoszczędzić, a w zamian pomóc innym.

Ile można zaoszczędzić na tanich częściach samochodowych?

tanie części do samochodów renaultJeszcze tego samego dnia pojawiała się okazja do wprowadzenia pierwszych oszczędności. Okazało się, że będę potrzebował to swojego samochodu nowych tarcz i amortyzatorów. Stare były już na tyle wybite, że nie było co zwlekać. Odruchowo chciałem powiedzieć w warsztacie, by mi zamówili, jak zawsze, ale przypomniało mi się, że teraz mam to robić inaczej. Powinienem poszukać tańszych części. W sumie, mi nie robiło różnicy czy jeżdżę na oryginalnych częściach czy na tanich, nie wiem czemu kiedyś tak zacząłem je kupować. Przecież tanie części do samochodów renault są też do nich odpowiednie i muszą spełniać normy. Muszą też pasować. A jaką będą mieć żywotność to i tak nigdy nikt nie wie. Ciekawe ile przepłaciłem już w życiu nie zastanawiając się nad tym co zamawiam i kupuję. Nie odczuwam różnicy między oryginalnymi częściami do samochodu a ich tańszymi odpowiednikami. Mechanik też nigdy niczego mi nie narzucał. Zapytałem z ciekawości, ile kosztują oryginalne części do mojej Renówki, a po południu wiedziałem już ile zaoszczędzę. Z bananem na buzi wróciłem wieczorem do domu, chwaląc się żonie, ile dziś „zarobiłem” i ile możemy przelać na dobre cele.

Była ze mnie bardzo dumna. Nie wspominałem, że pierwszy raz dokonałem takich świadomych zakupów. To już mogło zostać tylko do mojej wiadomości. Powiadają, że lepiej późno niż wcale. Okazało się też, że moja żona również zaoszczędziła i to całkiem niezłą kwotę. Jej z kolei udało się zrobić zakupy w hurtowni spożywczej.