Każdy zlew powinien spełniać pewne normy w stosunku do tego, jakie pełni zadanie. Zlew w kuchni jest jeszcze bardziej narażony na najróżniejsze czynniki, w przeciwieństwie do tego w łazience. Dlatego warto upewnić się podczas zakupu, że zdecydowało się na mocny, solidny i wytrzymały zlew, który nie zawiedzie podczas korzystania z niego regularnie.

Zalety okrągłego zlewu

wytrzymały zlew jednokomorowy okrągły granitowyKażdy zlew, jaki można znaleźć w sklepach meblowych, ma jakieś własności. Jedne są kwadratowe, prostokątne, wykonane z materiałów lekkich lub ciężkich, są zlewy drogie i tanie. Wymieniać można by jeszcze długo. Jednym spośród nich, który się wyróżnia, jest wytrzymały zlew jednokomorowy okrągły granitowy. Jest to niezwykłe połączenie stylu i wytrzymałości, co sprawia, że zew ten z powodzeniem sprawdzi się w każdej kuchni. Po pierwsze dzięki okrągłemu kształtowi, dużo łatwiej jest czyścić takie powierzchnie. Nie ma żadnych kantów, które mogłyby zatrzymywać zabrudzenia. Ponadto dużo łatwiej jest to zamontować w szafce. Wycięcie koło o średnicy w dokładnym rozmiarze jest prostsze niż dopasowanie ścianek do zlewu prostokątnego. Ponadto lepiej działa drenaż takich zlewów niż w przypadku innych zlewów. Tu z każdej części powierzchni takiego zlewu woda ma taką samą odległość do jego środka. Co więcej, zlewy okrągłe są wyjątkowo stylowe i estetyczne. Nadają kuchni bardziej przytulnego wyglądu, dzięki któremu można zaplanować jakiś konkretny styl lub zakup mebli pasujących do reszty.

Ponadto, jeśli zlew jest wykonany również z granitu, to jest mocny i wytrzymały. Świetnie sprawdzi się w przypadku, gdy korzysta się z niego intensywnie codziennie. Kamień rewelacyjnie radzi sobie z nadmiarem trudnych do wytrzymania warunków. Nie zaszkodzi mu ani wysoka temperatura, ani też ostre narzędzia.