Niejednokrotnie każdy z nas stanął przed wyborem kupna rzeczy nowej albo używanej. Jeśli na co dzień kupujemy zazwyczaj rzeczy nowe, to już biorąc pod uwagę produkty bardzo drogie lub stosowane przez małych przedsiębiorców do produkcji, często wybierane są te używane. Niektóre z nich nie odbiegają od norm nowych produktów.

Zastosowanie gitterboxów

gitterboxPrzyjrzyjmy się skrzyniopaletom. Popularne w każdym magazynie gitterboxy podbijają Europę. Gdy były nowością każdy przedsiębiorca kupował nowe pojemniki metalowe. W tej chwili jest ich taka dostępność – również używanych, że kupno nowych gitterboxów nie jest takie oczywiste. Te pojemniki skrzyniowe znajdują zastosowanie przede wszystkim na produkcji, przy składowaniu elementów ciężkich, dużych i brudzących, jak na przykład motoryzacyjnych. Kosze typu gitterbox traktuje się jak inne znormalizowanie skrzynie, współpracując z paletami drewnianymi i plastikowymi. Są bardzo wytrzymałe i posiadają uchylną klapę, dzięki czemu są bardzo wygodne i bezpieczne. Bez problemu zapakujemy te kontenery siatkowe na wózek widłowy. Oczywiście można ustawiać je na sobie. Znając tę charakterystykę możemy sobie odpowiedzieć, czy potrzebujemy gitterboxów nowych czy wystarczą nam używane. Gdy potrzebujemy raptem kilku sztuk, różnica cenowa między nowymi a używanymi nie będzie wielka. Wtedy lepiej zainwestować w nowe kontenery. Również jeśli zależy nam na najwyższym poziomie jakości i bezpieczeństwa nie będziemy oszczędzać.

Używane kontenery są dobre dla początkującego przedsiębiorcy, który jeszcze nie wie, jaki kierunek obierze jego biznes. Porównajmy ceny przed zakupem. Sprawdźmy, od kogo kosze mamy kupić. Pamiętajmy, że kupując towary używane raczej nigdy nie dostaniemy na nie gwarancji ani nie będziemy mieli możliwości ich serwisowania.