Urządzanie domu czy mieszkania w modnym stylu minimalistycznym wcale nie oznacza nudnych pomieszczeń pozbawionych jakichkolwiek dekoracji. Takie proste i nieprzeładowane wnętrza mogą być również urządzone ciekawie i ze smakiem.

Zestawy białych cegieł do dekoracji

biała cegła dekoracyjnaKiedy urządzamy własne mieszkanie lub przeprowadzamy od dawna zaplanowany remont, warto zastanowić się nad pewnymi nowoczesnymi i popularnymi rozwiązaniami, jak choćby biała cegła dekoracyjna na ścianach. Często w kuchni czy salonie decydujemy się na pozostawienie białych ścian, ale warto zastąpić je tego typu dekoracją. Najczęściej u producentów dostępne są płytki, które imitują cegły i często celowo ich faktura jest specjalnie pokryta na przykład bruzdami czy nierównościami, żeby wywołać efekt starych, klimatycznych cegieł. Dzięki ręcznemu formowaniu takich płytek uzyskuje się niepowtarzalny efekt. Tego typu dekoracje szczególnie są cenione u osób, które preferują prosty, klimatyczny styl. Sprawdzą się zarówno we wnętrzach tradycyjnych, rustykalnych, ale i tych bardziej nowoczesnych, ze względu na swój uniwersalny kolor oraz fakturę. Oprócz funkcji czysto estetycznej, cegły te pełnią również doskonałą rolę jako materiał izolacyjny, a nawet mogą pochłaniać wilgoć z pomieszczenia dzięki użytemu do ich produkcji materiałowi. Warto rozważyć tego typu dekorację w domu, na przykład w sypialni czy jadalni lub kuchni, ponieważ potrafi stworzyć przytulny klimat oraz zmienić diametralnie wystrój danego wnętrza, i to stosunkowo niewielkim kosztem. 

Nawet wydając dość małą sumę pieniędzy można zmienić nie do poznania całe wnętrze naszego domu. Prostym przykładem jest użycie cegieł w kolorze białym, które nie tylko rozjaśnią pomieszczenie, ale i stworzą w nim przytulną i interesującą atmosferę.