Każda kobieta chce wyglądać możliwie jak najlepiej, ukrywając zarazem wszelkie niedoskonałości swojego ciała i ogólnego wyglądu. Niedoskonałości dotyczące naszej figury, ukryć możemy obecnie w niezwykle łatwy sposób, odpowiednio dobierając elementy naszej garderoby. Jeśli chodzi o niedoskonałości naszej cery, tutaj również mamy szereg możliwości, które daje dobry podkład.

Zalety dobrego podkładu kryjącego

podkład kryjącyProduktem, który wydaje się być wręcz stworzonym, do ukrywania niedoskonałości naszej cery, do wyrównywania jej kolorytu i struktury, jest oczywiście podkład kryjący. Aby był on jednak skuteczny, powinien zostać odpowiednio dobrany do odcienia naszej skóry – tak, aby po nałożeniu nie odcinał się wyraźną kreską na naszej szyi, a także pod względem typu naszej cery. Inny kosmetyk będzie bowiem służył kobiecie, której cera zalicza się do cery suchej, inny zaś kobiecie z cerą mieszaną. Szukanie odpowiedniego podkładu potrafi potrwać, czasami bardzo długi czas. Dzieje się tak ze względu na fakt, iż podkłady różnią się między sobą, między innymi, konsystencją, przez co jeden podkład może okazać się dla naszej cery zbyt ciężki i mający niesprzyjający dla niej wpływ, inny zaś może okazać się niedostatecznie kryjący przez swoją lekką formułę. W internecie znaleźć można całkiem sporo porad dotyczących tego, w jaki sposób dobierać podkład, dlatego ja ograniczę się tylko do jednej: kolor podkładu dobierajcie do koloru skóry na waszej twarzy, porównywanie koloru na wierzchu dłoni może okazać się mylące.

Jeśli chodzi o podkłady, większość z nich wzbogacona jest o dodatkowe rozwiązania, które mają spełnić oczekiwania i potrzeby kobiet. Możemy więc wybierać spośród podkładów wodoodpornych, niezwykle trwałych, matujących, a także tych, które wpływają nawilżająco na naszą skórę.