Małe, jednoosobowe firmy często tną koszty i sami właściciele zajmują się rozwojem firmy, pozyskiwaniem nowych klientów i prowadzą swoją księgowość. Im większa firma, tym większy nacisk jest kładziony na jakość i dokładność, dlatego tak ważnymi sprawami jak finanse i rachunkowość zajmują się zewnętrzne biura.

Cechy dobrego biura rachunkowego

biuro rachunkoweWybór biura nie jest łatwy, ponieważ na rynku panuje duża konkurencja i też nie każde prowadzi uczciwą politykę. Najważniejsza jest jakość świadczonych usług, gdyż od nich zależy czy będziemy zadowoleni z wybranego biura. Dopiero na drugim miejscu powinna być cena, którą będziemy ponosić każdego miesiąca, albo kwartalnie. Biuro rachunkowe powinno wzbudzać nasze zaufanie swoją postawą względem klienta i być otwarte na jego potrzeby. Warto przy wyborze zwrócić uwagę na kompetencje zatrudnionych w biurze pracowników kadrowych i księgowych, ponieważ od ich pracy zależy nasze bezpieczeństwo. W dzisiejszych czasach biura się ubezpieczają od obowiązku płacenia odszkodowania w sytuacji popełniania błędu, ponieważ klienci często w takiej sytuacji pozywają sądowo właścicieli biur. Im więcej księgowych będzie zatrudnionych, tym lepiej, ponieważ świadczy to o tym, iż biuro rachunkowe cieszy się dużą popularnością i ma dużo klientów. Przyjmuje się, że optymalnym rozwiązaniem jest, kiedy jedna księgowa obsługuje do dziesięciu firm jednoosobowych, lub pięć spółek. Przy takim rozłożeniu pracy jest ona w stanie rzetelnie wypełnić swoje obowiązki na wysokim poziomie.

W internecie znajdziemy mnóstwo opinii na różnych portalach i forach, w których obecni, albo byli klienci wyrażają swoje zdanie na temat współpracy z danym biurem. Są to bezcenne uwagi, które mogą nam pomóc przy wyborze najlepszego biura, albo ostrzec przed nieuczciwymi naciągaczami.