Każdy rodzic wie, że wybór odpowiedniego wózka jest niemal tak samo ważny, jak zakup samochodu. Rozpatruje się w tym przypadku wiele właściwości pojazdu dla dziecka – amortyzację kół, wagę całego wózka, miękkość materaca, zakres rozkładania budki, bezpieczeństwo w postaci pasów. Jednak kiedy już zdobędziemy wymarzony wózek, to wówczas pojawia się trudność w wyborze dodatków i akcesoriów. 

Niezbędne akcesoria do wózka na zimę 

śpiworek do wózka spacerowegoZima nie jest przyjaznym okresem dla małych dzieci i ich rodziców. W przypadku najmniejszych dzieci – noworodków i niemowląt, problem poniekąd się zmniejsza, gdyż wystarczy malucha ciepło ubrać, owinąć kocykiem i schować w przytulnej gondoli. Inaczej sprawa się ma przy nieco większych dzieciach, które korzystają z wózków spacerowych. Spacerówki nie są już zabudowane, dziecko pragnie w nim siedzieć i oglądać świat, co dodatkowo utrudnia skuteczne okrycie kocykiem. Z tego względu niezbędnym dodatkiem jest śpiworek do wózka spacerowego – pozwala on zapiąć dziecko od stóp do pasa bez ryzyka, że ruszając nóżkami się z niego odwinie. Doskonale trzyma ciepło, jest przyjemny w dotyku i wodoodporny, dzięki czemu w przypadku opadów nie trzeba biegiem uciekać do domu. Warto wybrać taki śpiworek, który jest dostosowany do modelu naszego wózka, gdyż to da nam pewność, że dziecku podczas siedzenia w śpiworku nie będzie zbyt ciasno. Kolejny przydatny gadżet to schowki na dłonie dla rodzica. Każdy wie, że rękawiczki nie są komfortowe, gdy trzeba co chwilę coś wyjąć z torby, poprawić dziecko bądź wysłać smsa. Schowki umocowane do uchwytów wózka to ciepłe kieszonki, w których można ogrzewać dłonie podczas zimowych spacerów.

Dodatki do wózka spacerowego są ważne nie tylko zimą, gdyż i latem dziecko zmęczone spacerowaniem pragnęłoby odpocząć i ochronić się od słońca. Z tego względu zakupując wózek należy wziąć pod uwagę jeszcze jedno kryterium – dostępność akcesoriów, którymi można wyposażyć nasz pojazd.