Można powiedzieć, że basen jest w pewnym stopniu podobny do akwarium. W jaki sposób? Woda w basenie jest filtrowana za pomocą filtrów, które działają według tej samej metody. Każdy basen, który jest dopuszczony do użytku publicznego musi mieć mocny filtr, który będzie stale pozbywał się zanieczyszczeń. Osoba, która korzysta z takiego zbiornika nawet nie zorientuje się o tym, że basen ma taki system.

Filtrowanie wody w basenie

filtry do basenówWoda w basenie musi być stale filtrowana. Często w ścianach basenu są kratki, trochę podobne do tych, które widzimy patrząc na wentylacje. Są one potrzebne, aby filtry do basenów mogły stale pracować. W środku znajdują się wkłady filtrujące. To przez nie cały czas przechodzi woda. Jeśli znajdują się tam jakieś zanieczyszczenia, nie są one przepuszczane dalej, dlatego kąpanie się jest dalej bezpieczne. Filtry pochłaniają zanieczyszczenia fizyczne, jak i bakteryjne. W filtrach, a dokładniej w tych wkładach zawarty jest aktywny węgiel, który eliminuje niebezpieczne bakterie i zarazki. Do tego dba się o prawidłowy kolor wody. Zbiornik, który mieści w sobie co najmniej dziesięć kubików wody musi mieć trzy filtry, aby mogły one być naprawdę wydajne. Baseny publiczne mają zwiększoną ilość wkładów filtrujących, abyś zawsze mógł pływać w czystej wodzie i cieszyć się jej wyglądem oraz neutralnym zapachem. Jest to dość podobne do działania filtrów w akwarium.

Wiadomo, że płacąc za basen wymagamy tego, aby woda w nim była przejrzysta. Instalowanie filtrów to kwestia sanitarna, która jest badana przed udzieleniem zgody na działalność gospodarczą właściciela zbiornika wodnego. Jeśli widzisz, że w ścianach basenu umieszczone są takie kratki, możesz śmiało do niego wejść. Są to filtry, które dbają o Twój komfort na basenie.