Nie każdy chce mieszkać w budownictwie wielorodzinnym. Znaczna część społeczeństwa woli posiadać swój własny dom, który będzie idealnie taki, jaki sobie wymarzyli. Jedyny sposób na wejście w posiadanie takiego domu, to jego budowa, tylko wtedy wszystko będzie tak jak tego chcemy. Do wybudowania domu potrzebna nam będzie działka.

Idealna działka do budowy domu

budowlane działki niedaleko kołobrzeguKupując działkę budowlaną musimy zwrócić uwagę na wiele szczegółów. Najbezpieczniej jest kupić działkę na którą została już wydana decyzja o warunkach zabudowy, ponieważ wtedy będziemy od razu wiedzieli co będziemy mogli zbudować na konkretnej działce. Nie kupujemy nic w ciemno. Z tym że taka działka będzie napewno droższa od takiej, która nie posiada wydanej decyzji o warunkach zabudowy. Na przykład budowlane działki niedaleko Kołobrzegu z już wydaną decyzją kosztują od siedmiu do nawet piętnastu tysięcy złotych za jeden ar. Kupując działkę bez warunków zabudowy zapłacimy mniejsze pieniądze w przeliczeniu za jeden ar, ale musimy samodzielnie załatwić wszystkie urzędowe sprawy, aby móc coś na tej działce wybudować. Przy zakupie działki warto zwrócić uwagę na jej kształt, lokalizację, a także na to czy działka jest w pełni uzbrojona. Jeśli działka nie jest uzbrojona, to będziemy musieli to zrobić na własny koszt. Uzbrojenie działki to doprowadzenie wszystkich niezbędnych przyłączy, takich jak wody, energii elektrycznej, a takżę kanalizacja.

Oferty ze sprzedażą działki możemy poszukać przez internet. Po znalezieniu odpowiedniej oferty wystarczy umówić się ze sprzedawcą i dokonać zakupu, który zostanie zatwierdzony u notariusza. Działka nie może zostać kupiona bez wizyty u notariusza. Po zakupie powinniśmy otrzymać akt notarialny potwierdzający to, że jesteśmy nowymi właścicielami.