Wraz z mężem jesteśmy zwolennikami spędzania wolnego czasu w aktywny sposób. Nie lubimy się nudzić i leżeć plackiem na plaży. Od zawsze lubiliśmy spędzać aktywnie czas wolny. A najbardziej lubimy spływy kajakowe.

Spływ kajakowy rzeką Łupawą

spływ łupawąNajbardziej lubimy spływy kajakowe. Uczestnictwo w spływie kajakowym pozwala na bardzo bliski kontakt z naturą. Poza tym każdy z uczestników może dostosować tempo wiosłowania do swoich potrzeb. W sezonie letnim praktycznie w każdy weekend wybieramy się na spływ. Najczęściej pływamy w gronie bliskich znajomych, ale zdarza się również, że udajemy się na samodzielne eskapady. Poznaliśmy już wiele różnych polskich rzek. Byliśmy już bardzo zaprawieni w boju. Gdy odezwał się znajomy z propozycją wyruszenia na kajaki oczywiście się zgodziliśmy. Okazało się, że będzie to spływ łupawą. Łupawa to jedna z trudniejszych rzek do spływu znajdujących się na Pomorzu. Jest to jedna z najbardziej malowniczych rzek. Jest to trasa dla osób, które lubią ekstremalne warunki. Rzeka w wielu miejscach przypomina rzekę górską. Ma bystry nurt, a niekiedy brzegi porasta stara puszcza i wysokie wzgórza. Dzięki temu rzeka wygląda jakby umiejscowiona była w górach. Zatem bardzo szybki nurt i liczne przeszkody znajdujące się na rzece zapewniają bardzo dużo atrakcji. Dzięki temu osoby spływające tą rzeką z pewnością nie mogą narzekać na nudę. Jeszcze jedną niewątpliwą atrakcją jest to, że teren dokoła rzeki jest bardzo mało zaludniony. Dzięki temu rzeka praktycznie na całej swojej długości ma pierwszą klasę czystości. Szlak jest również mało uczęszczany przez turystów dlatego nie ma na nim zbyt dużego tłoku.

Rzeka jest naprawdę urokliwa i wymagająca. Zdecydowanie stała się jedną z moich ulubionych rzek do spływania. Widoki były piękne i chwilami faktycznie miało się wrażenie, że jest się w górach. Rzeka zapewniła mnóstwo atrakcji i wrażeń.