Wiele z krajów całego świata ma bardzo bogatą tradycję związaną z alkoholami i winiarstwem. Wina, sposoby ich produkcji, konsumpcja, a także same jego rodzaje to moda o stale rosnącym gronie hobbystów i pasjonatów. Cała wiedza o winie, jego powstawaniu, terenach, na których rosną  jednocześnie połączona z ogromną przyjemnością spędzenia czasu na łonie natury, to jest coś co kochają.

Myślałeś o enoturystyce?

enoturystykaWakacje i turystyka winiarska, czyli związana z wyjazdami do krajów i terenów znanych na całym świecie z winnic, to tak zwana enoturystyka. Pasjonaci takich wycieczek zwiedzają winiarnie i jeżdżą do wszystkich możliwych muzeów. Co więcej często łączą takie hobby z wypoczynkiem na łonie natury, odwiedzając wtedy festyny i imprezy związane z alkoholowymi trunkami. Jest to połączenie wiejskiej turystyki wypoczynkowej i rekreacyjnej z turystyką poznawczą i kulturową, w której pasjonat zbiera nowe doświadczenia i wiedzę na interesujący go temat. Takie wyjazdy mają jeszcze jedną znaczącą zaletę, a mianowicie pozwalają na zdobycie wymarzonych eksponatów i win z całego świata nie obarczonego wysokimi kosztami związanymi z pokryciem marży pośredników, którzy w innym przypadku musieliby udostępnić możliwość ściągnięcia takich towarów z całego świata i ich kupna. Enoturystyka to rozrywka dla coraz szerszej grupy fanów dzięki umiędzynarodowieniu krajów i ich inwestycjom w rozwój własnej kultury i tradycji.

Pasja to piękne uczucie pozwalające hobbystom na wygnanie ze swojego życia nudy. W sytuacji gdy możemy połączyć to z czymś więcej, np. z odpoczynkiem w pięknych okolicznościach przyrody, wartość takiego hobby znacząco rośnie. Enoturystyka to jedna z takich właśnie pasji, które wyciągają człowieka z domu i dają ogromną frajdę z zabawy.