W przeszłości cegła uchodziła za materiał budowlany, który nijak miał się do dekoracyjności wnętrza. Dziś jej rola znacząco się odmieniła. Pojawia się na ścianach wielu mieszkań wpływając na jego walory wizualne. Rosnące zainteresowanie cegłą sprawiło, że obecnie możemy spotkać wiele jej rodzajów. 

Cegła ozdobna w białym kolorze – do jakich wnętrz? 

cegła dekoracyjna białaOzdobna cegła na ścianę to rozwiązanie, na które decyduje się coraz więcej osób. Co najważniejsze, dzięki szerokiemu wyborowi możemy idealnie dopasować ten materiał do stylu w jakim jest urządzone wnętrze. Nikogo więc nie dziwi, że na rynku pojawiła się cegła dekoracyjna biała, która podbiła serca miłośników minimalistycznych, nowoczesnych wnętrz. To właśnie ten odcień doskonale sprawdza się w pomieszczeniach urządzonych w stylu skandynawskim. Cegła to rozwiązanie, które może pojawić się zarówno wewnątrz jak i na ścianach zewnętrznych budynku. Wszechstronne wykorzystanie sprawia, że element ten może występować pod różnymi postaciami. W przypadku pomieszczeń coraz więcej osób decyduje się na cienkie ceglane płytki, które przyklejane są do ściany. Miłośnicy stylu vintage decydują się na stare cegły pochodzące z rozbiórek, które poddawane są licznym procesom mającym na celu ich odnowienie. Oba te rozwiązania sprawdzają się doskonale wewnątrz. Z kolei w przypadku ścian zewnętrznych na ogromnej popularności zyskują klinkiery. To co wyróżnia je spośród rozwiązań wykorzystanych w pomieszczeniach to zwiększona odporność na uszkodzenia, a także na działanie czynników, z którymi nie mamy do czynienia w domu, czyli zmiany temperatury czy silne promienie słońca. 

Liczba dostępnych kolorów cegły dekoracyjnej jest naprawdę imponująca. W zależności od wystroju pomieszczeń z pewnością odnajdziemy coś idealnego dla siebie. Wiele z rozwiązań nadaje się również do pomalowania we własnym zakresie podczas przeprowadzanego remontu.