Z mężem po mojej mamie odziedziczyliśmy działkę budowlaną, która była przynależna do naszego domu rodzinnego. Brat w spadku otrzymał właśnie dom, ponieważ do śmierci opiekował się naszą mamą, a ja w spadku otrzymałam działkę. Był to dla nas szok, bo nie spodziewaliśmy się, że moja mama cokolwiek nam przepisze.

Zakup gotowego projektu domu

gotowe projekty domówJako że do tej pory mieszkaliśmy w ciasnym niedużym mieszkaniu, to fakt, że dostaliśmy działkę, dał nam kopa do działania. Kiedyś rozmyślaliśmy nad kupnem domu, ale albo nie mieliśmy pieniędzy, albo jak szukaliśmy, to nic nam się nie podobało. Nad budowaniem się nigdy nie myśleliśmy, ale teraz mając już podstawę w postaci działki, los pomógł nam podjąć decyzję. Znalazłam w internecie firmę architektoniczną, która w sprzedaży posiada tanie gotowe projekty domów. Z szerokiego spektrum wyboru architekta jeden najbardziej mi się spodobał. My nie mieliśmy głowy do tego, byśmy sami rozmyślali, jak miało by wyglądać nasze wymarzone miejsce do życia. Łatwiej i prościej wykorzystać gotowy projekt, których jest pod dostatkiem na rynku. Wiedzieliśmy, że dom ma być parterowy, minimum trzy sypialnie i garaż. To były jedyne nasze wymagania. Dzięki profesjonalnemu doradztwu udało się szybko wybrać coś, co idealnie wpasowywało się w oczekiwania. Projekt od razu nam się spodobał i jeszcze tego samego dnia zdecydowaliśmy się na jego zakup. Uznaliśmy się, że działka i projekt to naprawdę dobry początek. Jesteśmy świadomi, że to dopiero początek naszej długiej drogi, ale jesteśmy młodzi i tak naprawdę nigdzie nam się nie spieszy.

Teraz oglądam się za ofertami firm, które zajmują się budowaniem i wykończaniem domów. Patrząc na daty oczekiwania na ekipy remontowo – budowlane to chyba jeszcze kilka lat nam zejdzie.