Biżuteria ze złota ma to do siebie, że idealnie sprawdza się na wielkie wyjścia jak i do noszenia na co dzień. Nie każdy metal szlachetny jest tak uniwersalny. Aby nosić złotą biżuterie w codziennym życiu trzeba poznać kilka zasad dzięki, którym zawsze będziemy wyglądać dobrze.

Złote łańcuszki do każdej stylizacji

gustowny łańcuszek złotyWszystkie poradniki jak mantrę głoszą jedną zasadę: im mniej tym lepiej. W noszeniu biżuterii najważniejszy jest umiar. W przeszłości bardzo modne były komplety biżuterii utrzymane w tym samym stylu. Czyli kolczyki, łańcuszek, bransoletka i pierścionek z takim samym motywem. Dzisiaj takie komplety to zbędny wydatek. Po pierwsze nie są już modne, po drugie noszenie całego zestawu jednocześnie wygląda czasami groteskowo. Lepiej zdecydować się na jeden gustowny łańcuszek złoty, który będzie przyciągał wzrok. Obwieszanie się biżuterią zawsze przynosi odwrotny skutek do zamierzonego. Przy doborze biżuterii ważna jest również figura kobiety. Bardzo ciężka biżuteria kompletnie nie pasuje do kobiet o szczupłej budowie ciała. Wielkość biżuterii najzwyczajniej przytłoczy drobną osobę i nie będzie to wyglądać korzystnie. Do takich pań pasuje drobna biżuteria o delikatnych kształtach. Analogicznie panie o większych, pełniejszych kształtach mogą pozwolić sobie na biżuterie przyciągającą wzrok jak na przykład gruby złoty łańcuch. Delikatna biżuteria w przypadku większej figury będzie kompletnie niewidoczna. Ostatnią kwestią jest jedynie dobranie koloru i fasonu biżuterii do ubrania.

Złoto pasuje do różnych kolorów ubrań w zależności od rodzaju kruszców. Biżuteria może być wykonana z żółtego złota, różowego lub białego. Dopiero w oparciu o to, należy ostatecznie kompletować swój strój. O ile białe złoto pasuje do większości ubrań, tak na przykład żółte z wieloma odcieniami wygląda źle.