Na pewno kiedyś spotkaliśmy się już z sytuacją, gdy ktoś z naszych znajomych sprzedawał mieszkanie. Może był to sąsiad, albo po prostu ktoś z rodziny. Niekiedy takie osoby zawyżały wartość swojej nieruchomości, ponieważ chciały zarobić więcej. Jednak nieruchomość długo nie chciała się sprzedać…

Realne wycenianie mieszkań

doświadczony biegły rzeczoznawca majątkowyJeśli chcemy coś sprzedać, przede wszystkim musimy być realistami. Nie jesteśmy w stanie sprzedać domu, który wystawiamy za astronomiczną sumę. Nigdy się go nie pozbędziemy i zostaniemy z kłopotem. Wystawiając trzeba patrzeć na wszystko realnie. Jednak my tak osobiście podchodzimy do swoich nieruchomości, że bardzo ciężko jest nam to zrobić. Dlatego pomóc nam może doświadczony biegły rzeczoznawca majątkowy. Gdzie takiego znaleźć? Możemy poszukać informacji w internecie. Jest ich naprawdę sporo. Możemy poczytać opinię danym rzeczoznawcy majątkowym, porównać ceny i zapoznać się z ofertami kilku innych. Gdy już zdecydujemy się na usługi konkretnej osoby, wówczas rozpoczyna się działanie. Taki rzeczoznawca musi zacząć oceniać naszą nieruchomość pod względem technicznym, wizualnym, estetycznym. Tak naprawdę musi wziąć od uwagę wiele czynników, by ostatecznie dokonać dokładnej wyceny. Z pewnością przyda nam się pomoc takiej osoby. Rzeczoznawca spojrzy obiektywnie na stan wszystkiego. Sprawdzi takie rzeczy, które może nam nie wpadłyby nawet do głowy. Jego usługi na pewno będą się dla nas wiązać z jakimś kosztem. Jednak rady, których nam udzieli, pomogą nam szybciej sprzedać mieszkanie.

Gdy coś sprzedajemy, chcemy by stało się to szybko. Zależy nam na czasie i dobrym efekcie końcowym. Musimy jednak patrzeć na to realnie i oczekiwać sumy, która jest adekwatna do wartości mieszkania. Rzeczoznawca pomoże nam to szybko ustalić.