Każdemu przedsiębiorcy zależy na tym, aby jego siedziba była czytelnie oznaczona. Znacznie ułatwi to dotarcie do niej klientom danej firmy. Oznaczenie firmy najlepiej wykonać jest na tablicach wykonanych z mosiądzu, metodą grawerowania.

Zastosowania tablic okolicznościowych

stemple mosiężneW obecnych zupełnie zmieniło się podejście do tworzenia bardzo popularnych tablic okolicznościowych, czy też pamiątkowych i informacyjnych. Obecnie, bardzo rzadko treść informacyjna na takiej tablicy nanoszona jest poprzez malowanie. Wynika to z faktu, że takie tablice mogą bardzo szybko stracić swoją czytelność, choćby pod wpływem promieniowania uv. Zamiast tego tablice pamiątkowe i okolicznościowe tworzone są z użyciem metody grawerowania. Taka metodę można wykorzystać w przypadku tablic mosiężnych, czy też stalowych i zazwyczaj jest ona wykonywana obecnie z wykorzystaniem lasera. Jak się okazuje, grawerunek jest znacznie bardziej odporny na wpływ różnego rodzaju niekorzystnych warunków zewnętrznych, niż napisy namalowane przy pomocy farby. Takie tablice mosiężne mogą być wiec bez żadnych przeszkód wywieszone w miejscach, gdzie będą narażone na stały kontakt z  niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Mimo tego, przez cały czas zachowają one swój atrakcyjny wygląd, jak również czytelność. Co więcej, tworząc tablice mosiężne z wykorzystaniem trwałej oksydy można sprawić, że będą one wyglądały, jakby zostały wytworzone wiele wieków wcześniej. Taki rodzaj tych tablic jest najczęściej wykorzystywany przez muzea.

Właściwe oznaczanie różnego rodzaju przedsiębiorstw jest niezwykle istotne. Tylko w takim wypadku można mieć pewność, że potencjalni klienci bez przeszkód trafią do danej firmy. Warto wykorzystywać takie tablice informacyjne, które będą w pełni odpornej na niekorzystne warunki zewnętrzne.

Więcej informacji komert.pl

Related Articles