Czasem jeden obraz, lub krótki film może przekazać więcej informacji, niż niejedna prelekcja lub wypowiedź. Mogłem się o tym przekonać, w trakcie przygotowywania pewnej kampanii reklamowej. Opisów, które stworzyliśmy na jej potrzeby było tak wiele, że mogłoby to uśpić niejedną osobę. Co więc zrobić, aby ważny przekaz był skuteczny i interesujący?

Dobry sposób na przekazanie ważnych treści

filmowanie kielceNiezależnie od tego, czy są to rodzinne imprezy, czy kampania reklamowa niezbędne staje się odpowiednie zarejestrowanie i przedstawienie tych wydarzeń. W pierwszym przypadku, aby móc chętnie wracać do tego czasu i powspominać, a w przypadku kampanii, aby skutecznie wyrazić i zachęcić do uczestnictwa w niej. Tak czy inaczej niezbędny staje się aparat fotograficzny, lub kamera. W moim przypadku brałem udział w tworzeniu kampanii reklamowej dotyczącej bardzo wrażliwego i kontrowersyjnego tematu, który wymagał pewnych wyjaśnień i technicznych opisów. Tworzyliśmy więc odpowiednie teksty, które miały być prezentowane na naszej stronie internetowej. Dodatkowo, chcieliśmy umieścić zdjęcia, które będą adekwatne do tych wypowiedzi. Gdy zakończyliśmy projekt i zaczęliśmy go testować wśród znajomych okazało się, że z jednej strony jest bardzo dobry merytorycznie, ale z drugiej wyjątkowo nudny i bardzo sztywny. Czytając go miało się wrażenie, że wszystko jest bardzo poprawne, ale jednocześnie nie wzbudzające żadnych emocji – niezbędnych przy tego rodzaju tematach. Rozwiązaniem okazało się filmowanie kielce które miały być głównym odbiorcą kampanii, oferowało wiele firm zajmujących się tego typu usługą. Wśród wielu wybraliśmy taką, której portfolio najbardziej przypadło nam do gustu.

Byli niewiarygodnie skuteczni. To co nam zajęło kilkadziesiąt stron i kilkanaście właściwie nic nie znaczących zdjęć – umieścili na niespełna dwu minutowym filmie, właściwie pozbawionym dźwięku i w bardzo stonowanych kolorach. Jednak efekt końcowy ich prac sprawił, że oglądający byli głęboko poruszeni tematem, a nie mało osób po prostu płakało. Wszyscy jednak byli gotowi do natychmiastowego przyłączenia się do projektu.