Rozstępy to różowe i białe bruzdy na skórze, które powstają na skutek przyspieszonego przyrostu masy ciała, np. mięśni. Pojawiają się zazwyczaj u dorastającej młodzieży, sportowców oraz kobiet w ciąży. Nieleczone we wczesnej fazie – w końcowej, czyli rozwinięte, wymagają zastosowania zabiegów chirurgicznych. 

Profilaktyka rozstępów – niezastąpione olejki do masażu

olejek do masażu przeciw rozstępomRozstępy to w zasadzie nieodwracalne zmiany skórne, których jednak można uniknąć, stosując odpowiednią dietę oraz zabiegi pielęgnacyjne. Kobiety zachodzące w ciążę, odchudzające się, nastolatki – to znaczy podstawowe grupy ryzyka – powinny dbać o dostarczenie organizmowi produktów żywnościowych oraz preparatów witaminowych wspomagających przede wszystkim syntezę kolagenu. Właściwe odżywianie zawsze wpływa na estetyczny wygląd skóry, a spożywanie owoców morza, warzyw oraz wszelkiego rodzaju kasz będzie skutkować także lepszą pracą innych układów fizjologicznych, w tym odpornościowego. Zapobieganiu powstawania rozstępów znakomicie służy także stosowanie kosmetyków poprawiających elastyczność, stan nawilżenia i odżywiania skóry niejako od zewnątrz. Naturalne substancje wspomagające, jak wyciągi z pestek i nasion, uzupełnione środkami aromatycznymi, nie tylko doskonale wygładzą, lecz także zadziałają kojąco i relaksująco na zmysły. Olejek do masażu przeciw rozstępom skutecznie pomaga wszystkim zagrożonym. Jest bezpieczny – dlatego jego stosowanie zaleca się głównie kobietom w ciąży. 

Ładny wygląd wpływa na nasze dobre samopoczucie. Wszystkie szpecące blizny, przebarwienia czy właśnie rozstępy, powodują także złe odbieranie nas przez innych. Dobrze zadbać o kondycję skóry, stosując odpowiednie, np. zewnętrzne preparaty, także profilaktyczne i nie dopuszczać do ingerencji skalpela.