Fugi łazienkowe to standardowy element, dzięki któremu możliwe jest prawidłowe zamontowanie kafelek w łazience. Łazienka to pomieszczenie, w którym szczególnie trzeba zadbać o czystość, a ponieważ nasze łazienki często pokryte są kafelkami z fugą, trzeba pomyśleć o zakupie środka do czyszczenia fug.

Jak czyścić fugi łazienkowe?

środek do czyszczenia fugFuga łazienkowa ma to do siebie, że bardzo szybko osadzają się w niej zabrudzenia, takie jak kamień łazienkowy, rdza czy inne osady. Zabrudzone fuga wpływa negatywnie na estetyczny ogląd całej łazienki. Do jej przetarcia nie zawsze wystarczają standardowe środki czyszczące. Coraz częściej producenci detergentów oferują produkty, których skład jest tak skomponowany, by nadawały się przede wszystkim do czyszczenia fug łazienkowych. Środek do czyszczenia fug ma działanie przede wszystkim wybielające i odkamieniające – większość fug, które montuje się w łazienkach, ma właśnie biały kolor. Taki środek ma przede wszystkim usunąć nalot na takiej fudze i przywrócić jej dawny blask. W taki środek powinniśmy się wyposażyć przede wszystkim wtedy, kiedy sprzątamy łazienkę po remoncie. Środek usuwa wszelkie osady poremontowe. Są to często też specjalne środki, których używa się inaczej niż te standardowe –  rozpyla się je na powierzchni i zostawia na jakiś czas, by środek mógł zacząć działać. Dopiero po jakimś czasie fugi spłukuje się wodą, a następnie suchą ściereczką. Takie specjalistyczne środki można odnaleźć w sklepach stacjonarnych i internetowych, u producentów środków czyszczących. Często mają oni w swojej ofercie takie środki, które dodatkowo są ekologiczne, czyli nie szkodzą środowisku.

Fuga łazienkowa wymaga specjalnej pielęgnacji. Bez regularnego oczyszczania jej ze wszelkiego brudu, wpływa ona negatywnie na wygląd całej łazienki. Producenci detergentów oferują obecnie specjalne środki do czyszczenia fug, które wybielą i ochronią ją przed ponownym zabrudzeniem. Są one dostępne w sklepach stacjonarnych i internetowych.