Silniki samochodowe są jednym z najdroższych podzespołów pojazdu. Ich żywotność jest często bardzo długa, lecz nie znaczy to, że przez cały okres eksploatacji silnik  pozostanie w doskonałej kondycji. Z czasem jego praca jest głośno słyszalna z zewnątrz, a nawet mogą się pojawiać problemy z odpaleniem silnika. Czy da się załagodzić objawy zużycia się komponentów?

Dodatki do oleju — czy są skuteczne?

dodatek do oleju silnikowego benzynaNie każdy kierowca wie, że przyczyną wielu awarii silnika jest nieodpowiednio dobrany olej silnikowy lub jego niewłaściwe użytkowanie. Niektórzy stosują tańsze oleje i wymieniają je stosunkowo rzadko. Można w ten sposób zaoszczędzić, ale nie na dłuższą metę. Pierwsze objawy takich działań mogą być widoczne nawet po roku eksploatacji pojazdu. W konsekwencji będzie niezbędna naprawa silnika lub sprzedaż samochodu. Można jednak skutecznie wydłużyć żywotność silnika. W tym celu zaleca się stosować specjalne dodatki do oleju. Jest to niedrogi produkt, który pozwoli zmniejszyć częstotliwość wymiany oleju bez negatywnego wpływu na komponenty. Co więcej, wszystkie podzespoły będą miały lepsze smarowanie, a tym samym ich wydajność się poprawi. W sklepach można znaleźć zarówno dodatek do oleju silnikowego benzyna, jak i diesel. To skuteczny sposób, aby nie tylko poprawić wydajność i żywotność silnika, ale też komfort jazdy. Samochód będzie chodził ciszej i będzie łatwiej odpalał nawet podczas zimy.

Raz zakupiony produkt wystarczy na długi czas eksploatacji pojazdu. Warto zapoznać się z tym, na co wpływa ten dodatek oraz jak go stosować. Na rynku do kupienia jest nie tylko dodatek do olejów samochodowych, ale też taki, który doskonale sprawdzi się w przypadku silników motocyklowych i quadów. Z tym produktem awaria silnika nie nastąpi zbyt szybko.