Damska moda jest jedną z najbardziej rozwijających się dziedzin na całym świecie. Z roku na rok powstają nowe trendy modowe lub do łask wracają te stare. Wymiana całej garderoby nie jest więc konieczna. Nadążanie za coraz to nowymi trendami może wydawać się ciężkim zadaniem, dlatego warto mieć w swojej szafie kilka uniwersalnych elementów.

Niezbędniki w każdej szafie

długie swetryLista niezbędnych, podstawowych elementów garderoby nie jest długa, więc każda z pań może sobie na nie pozwolić. Warto zaopatrzyć się w rzeczy dobrej jakości, najlepiej polskich marek. Wspiera się wtedy polski rynek odzieżowy oraz nie przyczynia się do popierania kupowania ubrań w sklepach sieciowych. Jednymi z niezbędników są długie swetry typu kardigany. Mogą one świetnie posłużyć jako okrycie wierzchnie w zimniejszą pogodę lub po prostu jako dodatek do stylizacji. Swetry mogą być robione z różnych materiałów. Najpopularniejszym jest oczywiście wełna, bawełna. Są one dostępne w sklepach odzieżowych, często dobrej jakości tanie, długie swetry można znaleźć w second handach. Swetry gorszej jakości warto kupować właśnie w sklepach z drugiej ręki, ponieważ są tanie i nie będzie ich szkoda, jeżeli zniszczą się po jednym sezonie. Swetry z kaszmiru są jednymi z wyższej półki i są po części inwestycją na kilka sezonów. Przed kupnem tego niezbędnego elementu garderoby warto zapoznać się ze specyfiką danego rodzaju swetra, by nie zniszczyć go podczas prania i dobrze dbać o niego, jeżeli chodzi o przechowywanie.

Długie swetry łatwo stylizować na różne sposoby. Można je wykorzystać do eleganckiej stylizacji. Będą wtedy przytulnym elementem. Przy codziennym użytkowaniu są nie tylko ładnym dodatkiem, ale i dodają komfortu. Niezbędnymi elementami są nie tylko kardigany, ale i golfy i klasyczne swetry wkładane przez głowę.