Szczupłe, jędrne ciało bez cellulitu i zbędnego tłuszczu to marzenie każdej z nas. Wiadomo, że do osiągnięcia tego celu niezbędna jest odpowiednia dieta i ćwiczenia. Jednak nowoczesna kosmetyka i medycyna estetyczna oferuje nam także inne sposoby, które mogą być pomocne. 

Najskuteczniejsze zabiegi wyszczuplające

zabieg wyszczuplającyZainteresowanie zabiegami pozwalającymi się pozbyć tłuszczu i wymodelować sylwetkę w gabinetach kosmetycznych i salonach medycyny estetycznej budzą coraz większe zainteresowanie wśród klientek. Wiele z nas zastanawia się, czy warto zainwestować pieniądze i czy tego typu ingerencja jest bezpieczna dla naszego organizmu, a przede wszystkim skuteczna. Do najpopularniejszych i uznawanych za przynoszące najlepsze efekty zaliczane są karboksyterapia wykorzystująca dwutlenek węgla, kriolipoliza czyli wyszczuplanie zimnem oraz lipoliza iniekcyjna polegająca na nakłuwaniu wybranego miejsca cienkimi igłami. Pamiętajmy, że decydując się na zabieg wyszczuplający musimy wcześniej wykonać odpowiednie badania i skonsultować się z lekarzem, aby upewnić się czy nie ma żadnych przeciwwskazań. I choć wymienione wyżej sposoby przynoszą naprawdę dobre efekty, pamiętajmy, że nie jest to złoty środek na łatwe i szybkie schudnięcie, który zastąpi dietę i wysiłek fizyczny. Często jeszcze przed wykonaniem zabiegu musimy najpierw zacząć się zdrowo odżywiać, a czasem nawet zrzucić kilka kilogramów, aby był on dla nas bezpieczny. Również po jego wykonaniu trzeba o siebie zadbać, aby efekty utrzymały się jak najdłużej.

Zabiegi, których celem jest pozbycie się niechcianego tłuszczu i wymodelowanie sylwetki są z zazwyczaj proste i bezpieczne, jednak pamiętajmy, że trzeba przeprowadzać je pod okiem specjalisty z odpowiednimi uprawnieniami i doświadczeniem.