Obecnie coraz bardziej popularne są filmy realizowane z pomocą ujęć z powietrza. Ten sposób prezentacji pewnych obiektów czy wydarzeń staje się coraz bardziej popularny ze względu na atrakcyjny sposób przedstawiania obrazów.

Filmy realizowane z powietrza przy użyciu drona

drony z kamerąDo nakręcenia tego typu ujęć wykorzystuje się specjalny sprzęt, który musi być obsługiwany przez uprawnionych operatorów. Bezzałogowe statki powietrzne są wyposażone w kamerę, która umożliwia rejestrację obrazu. Jest to świetny sposób na pozyskanie jedynego w swoim rodzaju materiału wideo, który pomoże promować określone miejsce bądź czynność. Wszystko to sprawia, że drony z kamerą stają się obecnie bardzo popularne. Są one wykorzystywane w wielu zastosowaniach. Drony wykorzystuje się między innymi do nagrywania materiałów reklamowych. Warto wspomnieć, że pojazdy te wykorzystywane są również do dokumentacji różnych materiałów związanych na przykład z ważnymi wydarzeniami życiowymi takimi jak na przykład ślub. Z dronów wyposażonych w kamery korzystają również służby mundurowe takie jak chociażby policja czy wojsko. Drony te wykorzystywane są do prowadzenia monitoringu miejsc trudnodostępnych dla człowieka lub do śledzenia podejrzanych. Jednym z najnowszych zastosowań dronów wyposażonych w kamery jest inspekcja instalacji trudnodostępnych dla człowieka. Do instalacji takich można zaliczyć chociażby linie wysokiego napięcia, które znajdują się na dużych wysokościach czy turbiny elektrowni wiatrowych.

Jak widać obszar zastosowania dronów z kamerami jest bardzo szeroki, a przytoczone wyżej przykłady nie wyczerpują go. Drony z kamerami dostarczają nowych możliwości ich operatorom a konkretna aplikacja zależy jedynie od ograniczeń technicznych samego drona, który posiada niewielką wagę własną.