Lato bez truskawek nie było latem, ponieważ są one najchętniej kupowanymi owocami w sezonie letnim. Świetnie się nadają do przetworów, ciast, deserów czy po prostu do spożywania w całości zaraz po zakupie. Przeważnie kupujemy je na placu, ale możemy też sami uprawiać.

Czy nawożenie truskawek jest konieczne?

truskawki nawożenieTo, gdzie posadzimy roślinę w jakim momencie roku, ma duże znacznie dla jej wzrostu oraz dla ewentualnych owoców. Można to łatwo sprawdzić, sadząc truskawki w pierwszej lepszej glebie, a w specjalnie przygotowanej i nawożonej. W pierwszym przypadku nastąpi cud jeżeli roślina nie padnie zanim urośnie, a w drugim mamy niemalże pewność, że uzyskamy bogate plony. Truskawki nawożenie muszą mieć wykonywane kilka razy w ciągu całego cyklu życia rośliny. Pierwszy raz się je wykonuje jeszcze zanim sadzonki znajdą się w ziemi. Ma to na celu przygotowanie gleby na przyjęcie roślinki i zapewnienie jej wszystkich niezbędnych składników. Ponadto zawsze po ostatnim zbiorze również należy wykonać nawożenie, aby wzmocnić roślinę i przygotować ją na przezimowanie. Najlepsze są naturalne nawozy, które mogą być w postaci kompostu lub obornika. Oba można samodzielnie przygotować lub kupić gotowe mieszanki w formie granulatu lub płynu. Bezapelacyjnie nawożenie truskawek jest niezbędnym zabiegiem, który musi być wykonany, aby roślina wydała satysfakcjonujące plony nie tylko w pierwszym sezonie, ale też w każdym kolejnym, a może być ich nawet pięć. Wbrew pozorom uprawa truskawek wcale trudna nie jest.

Z każdym rokiem ilość truskawek dostępnych na rynku się zwiększa. Obecnie rocznie ich produkujemy od stu czterdziestu do nawet trzystu czterdziestu ton, z czego znacznie większość zostaje sprzedana na naszym rynku. Te owoce zawsze będą chętnie kupowane.