Jeszcze niedawno mówiło się, że kombinezon damski to najbardziej niekobiecy strój, i że powinniśmy go unikać, niezależnie od tego czy składa się ze spodenek czy spodni. To zaczyna się powoli zmieniać. Wiele kobiet uważa, że to bardzo wygodne ubranie, dodatkowo jednoczęściowe, więc jego założenie jest szybsze, niż całego kompletu. Połączenie takiego stroju z wysokimi sandałkami na szpilce to świetna propozycja na cieple dni.

Jakie kombinezonów szukać na uroczyste przyjęcia?

kombinezon damski bez plecówMyślę, że uzupełniając naszą garderobę, powinniśmy przede wszystkim najpierw mieć na uwadze naszą wygodę i komfort noszenia. Estetyczny wygląd jest oczywiście zaraz za tym. Nie zawsze to co efektownie na nas wygląda musi być kobiece, jednak nie można tego powiedzieć o kombinezonach, szczególnie tych z krótką nogawką. Jestem pewna, że każda kobieta w takim stroju będzie się czuła zarówno lekko jak i pięknie. Taki kombinezon to czasem lepsza i bezpieczniejsza opcja, niż zwiewna sukienka, szczególnie w wietrzne dni. W przypadku kombinezonu mamy pewność, że nic się nam nie podwinie. Czy taki strój nada się na większe uroczystości? Jeśli wybierzemy na przykład elegancki kombinezon damski bez pleców i połączymy go ze szpilkami i kontrastującą kolorem małą kopertówką, taki outfit powinien z pewnością nadać się na różnego rodzaju imprezy. Ważne, by zachować umiar i wybrać ciekawe dodatki.

Jak to mówią często starsi ludzie, moda wraca. Dość efektowne kombinezony możemy oglądać w filmach z lat 80. Wbrew pozorom, nie wszystkie były takie złe, choć specyficzne. Dobry kombinezon damski znajdziemy w butikach lub sklepach internetowych, chociaż w przypadku tego stroju ważne jest, aby go najpierw przymierzyć. Aby dobrze się prezentował, musi na nas leżeć idealnie, jak na nas szyty.