Zdecydowana większość z nas posiada tradycyjne kosiarki w swoich garażach. Jeśli dysponujemy trawnikiem o stosunkowo małej powierzchni to może być tak, że takie kosiarki się sprawdzą. Natomiast jeśli mamy do wykoszenia trawnik o dużych rozmiarach to wówczas koszenie taką kosiarką może być problematyczne. Można jednak zaopatrzyć się w kosiarkę, która nam to zadanie ułatwi. 

Nowoczesne kosiarki traktorki 

kosiarka traktorek stiga estateKosiarki z reguły kojarzą nam się z urządzeniami na kółkach, które trzeba przed sobą pchać aby można było efektywnie wykosić trawnik. Gdy posiadamy mały trawnik to koszenie zająć nam może maksymalnie godzinę. Natomiast wielu z nas posiada duże trawniki wokół swojego domu. Często też posiadamy w okolicach domu sady czy ogrody, które również należy kosić. Do tego zadania świetnie sprawdzić się może kosiarka traktorek Stiga Estate. Jest to jeden z pierwszych modeli kosiarek traktorków jakie wypuszczono na rynek przez firmę Stiga. Kosiarka ta wyposażona jest w niezawodny silnik o mocy 5,8 kW. Liczba obrotów na minutę w tej kosiarce wynosi aż 2400 co pozwala na bardzo dokładne i łatwe radzenie sobie z każdym rodzajem trawy. Agregat koszący zamontowany w tej kosiarce pozwala na efektywne koszenie o szerokości nawet 84 cm. Dzięki specjalnej dźwigni bardzo łatwo można regulować wysokość koszenia w naszej kosiarce. Stopni wysokości koszenia jest aż siedem. 

Na chwilę obecną w naszym kraju działa wiele sklepów ogrodniczych oferujących między innymi kosiarki samojezdne, które zwane są traktorkami. Kosiarka traktorek to sprzęt, którym kosi się trawę bardzo łatwo i szybko. Praktycznie każdy może z łatwością operować taką kosiarką. Wszystkie dostępne w niej opcje są bardzo intuicyjne i nie wymagają od operatora specjalistycznej wiedzy czy umiejętności.