Bardzo lubiłam kupować prezenty bliskim, więc gdy zbliżały się ich urodziny, to ja czułam się jak ryba w wodzie szukając upominku, który danemu solenizantowi się spodoba. Problem jednak miałam z bratem, któremu nigdy wygodnie mi się prezentów nie kupowało. W jego przypadku lepiej było postawić na coś sprawdzonego i użytecznego. Tym razem więc chciałam kupić mu coś do ubrania.

Yin yang jako motyw na koszulki

koszulka yin yangJeżeli kupuje się dla kogoś ubrania i nie ma możliwości, by ten ktoś mógł je uprzednio przymierzyć, to najlepiej kupować coś, co wydaje się uniwersalne i powinno pasować bez sprawdzania. Postanowiłam więc, że będę szukać najlepiej jakiejś koszulki skoro wiedziałam mniej więcej jakiego rozmiaru się spodziewać. Mój brat nie lubił prostych, jednolitych ubrań. Lubił różnego rodzaju motywy, czy to z popkultury, czy z jego prywatnych zainteresowań. Jako że ostatnio zauważyłam, że pochłonęła go kultura wschodu, to pomyślałam, że fajnym prezentem będzie dla niego koszulka yin yang. Yin yang to symbol powszechnie znany i momentalnie kojarzący się z krajami azjatyckimi i filozofią wschodu – pasowało więc to idealnie. Znalazłam właśnie takie koszulki, z tym konkretnym motywem i pozostało mi jedynie wybrać taką, którą możliwie najbardziej wpadłaby w gusta mojego brata. Kiedy ją kupiłam to bardzo liczyłam, że w końcu uda mi się trafić u niego z prezentem, co wcześniej było nie lada wyzwaniem.

Kiedy dałam mu koszulkę to usłyszałam słowa, które najbardziej chce się usłyszeć w takim momencie – czyli skąd wiedziałam. Faktycznie szukał takiego rodzaju ubrań, które nawiązywałyby do kultury wschodu i bardzo się ucieszył, że siostra sprawiła mu akurat taką koszulkę. Na szczęście z rozmiarem też trafiłam, więc obyło się bez żadnych wpadek.