Nawet jeśli mieszkamy w spokojnej okolicy, to warto zabezpieczyć swoje gospodarstwo domowe przed ewentualnymi próbami kradzieży. Na rynku istnieje kilka rodzajów systemów antywłamaniowych. Najtrudniej jest zabezpieczyć duże przeszklone powierzchnie. Na szczęście i na to została już opracowana metoda, która sprawdza się bardzo dobrze.

Montaż i działanie kraty rolowanej

krata rolowanaNowoczesne budownictwo charakteryzuje się tym, że znaczna część ścian jest przeszklona. Zazwyczaj są to ściany w pokojach dziennych. Mogą to być drzwi tarasowe lub zwykłe okna o dużym rozmiarze. Najlepszym sposobem na zabezpieczenie takich powierzchni jest montaż specjalnych krat. Mam tutaj na myśli kraty rolowane, które pod naszą nieobecność możemy opuścić dzięki czemu zabezpieczą newralgiczne elementy konstrukcyjne naszego domu przed atakami złodziei, a gdy jesteśmy w domu to możemy podnieść kraty, po to aby mieć normalny widok przez okno. Jest to najbardziej komfortowe rozwiązanie. Napewno dużo lepiej się sprawdza, niż montaż krat stałych. Krata rolowana jest sama nazwa wskazuje jest zwijana. Możemy je podnosić i opuszczać w dowolnym momencie. Cały mechanizm opiera się na zestawie silniczków elektrycznych. Silniczki zasilane energią elektryczną przekazują swój moment obrotowy do przekładni, która unosi lub opuszcza kratę. Nie musimy się bać o to, że zabraknie nam prądu i zostaniemy z kratą w jednej pozycji, ponieważ istnieje możliwość ręcznego poruszenia przekładni.

Koszt montażu takiej jednej kraty to kwota od kilku do kilkunastu tysięcy. Cena zależna jest od tego jakiej klasy przedmiot wybierzemy, a także od tego jak duży ma on być. Zamówienie możemy złożyć za pośrednictwem internetu. Wystarczy skontaktować się z firmą, która zajmuje się dystrybucją takich krat.