Przedsiębiorcy są podzieleni w kwestii dotyczącej księgowości. Jedni sami się zajmują swoimi rachunkami, inni zlecają to zatrudnionej księgowej, a Ci, którzy prowadzą duży interes, wolą się zdać na wiedzę i umiejętności specjalistów zatrudnionych w biurze rachunkowym.

Czym się różnią biura rachunkowe?

biuro rachunkowe w toruniuDobre biuro świadczy usługi kompleksowo. Często księgowość jest połączona z doradztwem, kadrami i nawet usługami kredytowymi. Przedsiębiorca wszystkie sprawy związane z finansami i dokumentami firmy, może załatwić w jednym miejscu. To bardzo wygodne rozwiązanie i dlatego coraz więcej firm z województwa kujawsko – pomorskiego, wybiera biuro rachunkowe w Toruniu. Znajdują się tu specjaliści z dziedziny rachunkowości, prawa podatkowego i prawa pracy. Dobry księgowy powinien płynnie się posługiwać ustawami i kodeksem pracy, ponieważ jest to niezbędne w jego pracy. Im większe biuro rachunkowe, tym więcej będzie w nich zatrudnionych księgowych, którzy będą mieli przydzielone po około dziesięć firm do obsługi. Przeciętnie jeden pracownik jest w stanie w ciągu ośmiogodzinnego dnia pracy obsłużyć do dziesięciu jednoosobowych firm, albo kilka spółek. Praca kadrowej jest równie wymagająca, co księgowego, ponieważ należy do niej prowadzenie akt pracowników, wystawianie wszystkich umów i zaświadczeń, oraz odpowiedzialność za przestrzeganie kodeksu pracy. Niektóre biura preferują podpisywanie z klientami umów na czas określony, a inne na czas nieokreślony z miesięcznym okresem wypowiedzenia.

W księgowości liczy się przede wszystkim dokładność i terminowość, ponieważ na księgowych spoczywa wiele obowiązków, których realizacji pilnuje Urząd Skarbowy. Dobra współpraca z biurem rachunkowym, z pewnością przyniesie nam dużo korzyści i spokoju w przyszłości.