Bardzo lubiłam zapach aromatycznych świec w mieszkaniu. Szczególnie w jesienne i zimowe dni, nadawały one blasku w pomieszczeniu. Pracuję w domu, dlatego na co dzień zależy mi na przytulnej atmosferze w domu. Wciąż poszukiwałam nowych rozwiązań i szukałam nietypowych świec, które nie będą się kopciły i będą długo się paliły. W końcu udało mi się znaleźć, coś specjalnego.

Zalety świec z wosku sojowego

świece sojoweUdałam się do sklepu, w którym sprzedawczyni poleciła mi świece sojowe. Zapytałam się jej, czym takie świece różnią się od tych tradycyjnych, wykonanych z parafiny. Dowiedziałam się, że świece z wosku sojowego są ekologiczne i wegańskie. Powoli się wypalają, dzięki czemu wystarczają na dłużej. Posiadają delikatne, w pełni naturalne aromaty, bez dodatku żadnych sztucznych i chemicznych substancji. Powąchałam taką świecę i musiałam przyznać, że nawet nie zapalona bardzo ładnie pachniała. Byłam zdziwiona i pozytywnie zaskoczona, kiedy okazało się, że świece sojowe są tak tanie. Okazało się również, że wosk sojowy nie tylko dłużej się pali, ale także nie wywołuje alergii ani podrażnień. Takie świeczki można więc bez obaw zapalać także w pomieszczeniach w których przebywają zwierzęta oraz małe dzieci. To było dla mnie ważne, ponieważ mam w domu dwa małe kotki. Sprzedawczyni pokazała mi także certyfikat, który zaświadczał, że w świecy nie ma żadnych produktów odzwierzęcych.

Już wkrótce przekonałam się, że to był bardzo dobry wybór. Świeca paliła się delikatnym, małym płomieniem i faktycznie zupełnie nie kopciła, nawet chwilę po zgaszeniu. Byłam bardzo zadowolona, tym bardziej że świeczki sojowe były dostępne w wielu wariantach zapachowych. Moje ulubione to te o delikatnych owocowych aromatach z dodatkiem przypraw (na przykład cynamonu lub anyżu).