Rozwój osobisty jest ważny dla każdej osoby, która chce zdobywać nowe doświadczenie i lepszą pracę. Współpraca z międzynarodowym pracodawcą może mieć duży wpływ na naszą dalszą karierę. Taki przedsiębiorca inaczej patrzy na pracownika, który chce podnosić swoje kwalifikacje i sam wychodzi z taką inicjatywą.

Wymagany kurs językowy w każdej firmie międzynarodowej

kursy językowe dla firmPracowałem w wielu przedsiębiorcach, które współpracowały z kontrahentami z całej Europy. Dzięki tego nauczyłem się wielu języków obcych. Każde to doświadczenie pozwalało mi na awanse. Kursy językowe dla firm organizowane były przez firmy zewnętrzne. Spotykaliśmy się z wykładowcami w dwuosobowych grupach albo mieliśmy indywidualne zajęcia. Te drugie były dla mnie znacznie efektowniejsze. Uczyłem się szybciej i w pełni wykorzystywałem godzinny czas lekcji. Mogłem w ten sposób bardzo intensywnie uczestniczyć w zajęciach. Cała uwaga wykładowcy była skupiona na mnie. Każdy taki kurs był dobrze postrzegany przeze mnie, ale także zauważalny przez kadrę kierowniczą. Starałem się swoje wyniki i umiejętności językowe pokazywać przy pomocy certyfikatów. Takie kursy językowe dla firm były bardzo potrzebne. Zarząd również widział, że to wpływa na budowaniu długoletnich relacji z klientami z zagranicy. Ostatnio nawet moje zdolności językowe mogłem zaprezentować uczestnicząc w forum w Hiszpanii, gdzie prezentowaliśmy nasze wyniki z ubiegłego roku.

Kursy językowe przydały mi się także w codziennych życiu. Wyjazdy wakacyjne skutkowały porozumiewaniem się po hiszpańsku, portugalsku, włosku czy grecku. Każdy chciał mnie zabierać ze sobą, bo czuł się pewnie za granicą. Ja dzięki kursom w firmie awansowałem na coraz lepiej płatne stanowiska. Doskonaliłem tym samym również swoją karierę.