Wielu właścicielom psów może się wydawać, że skoro ich pies nie jest wypuszczany na zewnątrz bez nadzoru, a na spacery wyprowadzany jest wyłącznie na smyczy w obecności osoby dorosłej, nic złego nie ma prawa się wydarzyć i nie jest mu potrzebny identyfikator. W poniższym tekście postaram się udowodnić, że warto wyposażyć naszego pupila choćby w niewielki identyfikator z imieniem.

Zalety posiadania identyfikatora dla psa

mały identyfikator dla psa z graweremMusimy mieć świadomość, że nasz pies może znaleźć się w okolicznościach, które będą dla niego na tyle obce, że poczuje się zagrożony. W takiej sytuacji psy bardzo często podejmują ucieczkę, poszukując bezpiecznego miejsca. Jeśli nasz pies jest płochliwy, może przestraszyć się naszych znajomych, sylwestrowych fajerwerków lub innych niestandardowych zachowań, z którymi wcześniej się nie spotkał i w takich okolicznościach uciec. Aby zwiększyć prawdopodobieństwo, że pies zostanie znaleziony i wróci do naszego domu, warto zaopatrzyć się w mały identyfikator dla psa z grawerem. Jest to niewielka tabliczka, którą mocujemy do psiej obroży, a która zawiera na swojej powierzchni imię pupila i dane kontaktowe do właściciela. Nie jest to wiele informacji, ale są one w zupełności wystarczające dla osoby, która znajdzie naszego psa i będzie poszukiwała jego właściciela, by zwrócić psu jego dom i bliskie mu osoby. Koszt tego typu identyfikatora nie jest duży, a nabyć możemy go w wielu sklepach zoologicznych, które bardzo często proponują również opcję grawerowania odpowiednich informacji.

Biorąc do naszego domu psa, bierzemy za niego odpowiedzialność, również w zakresie jego bezpieczeństwa. Niewątpliwie wyposażenie naszego pupila w odpowiedni identyfikator, który będzie zawierał najważniejsze informacje, przyczyni się właśnie do kwestii bezpieczeństwa naszego psa, poprawiając je i gwarantując nam spokój.