Gdy przychodzi wieczór, nie chcemy nadwyrężać swoich oczu bardzo mocnym światłem, które płynie chociażby z żyrandola. Doceniamy wtedy takie rozwiązania jak małe lampki, dzięki którym możemy widzieć naprawdę dobrze, a jednocześnie nie męczyć swojego wzroku.

Jaką lampkę wybrać?

lampki nocneWiele osób decyduje się na to, by zainwestować w lampki nocne. Taka lampka oczywiście najczęściej stoi na stoliku nocnym i oświetla połowę łóżka. Jeśli jest to łóżko podwójne, czyli małżeńskie, wówczas warto mieć dwie takie lampki, po obu jego stronach. W takiej sytuacji oboje z małżonków mogą korzystać z przyjemniejszego, spokojnego światła. Dobrze jest kupić sobie lampkę, która odpowiada nam pod kilkoma względami. Najpierw trzeba wziąć pod uwagę wielkość lampki. Jeśli bowiem chodzi o światło i siłę jego natężenia, tutaj przede wszystkim dostosowujemy żarówkę. Natomiast w sytuacji gdy lampka jest zbyt duża i pasuje do niej tylko większa żarówka, czasem nawet takie światło może nas męczyć. Tymczasem zbyt mała żarówka, może nawet nie dawać nam światła potrzebnego do czytania książki przed snem czy jakiegoś czasopisma. Lampka nie powinna być także zbyt duża, w stosunku do naszego stolika. Jeśli bowiem taka będzie, wówczas nie znajdzie się w nim ani trochę miejsca na pozostałe nasze rzeczy, przykładowo szklankę wody na noc. Lampka powinna także pasować nam do sypialni pod względem kolorystycznym i się z nią zgrywać. Dobrze jednak gdy jej wygląd jest dość uniwersalny, wówczas będzie ona długo wykorzystywana w domu.

Kupno lampki nocnej nie jest zatem taką oczywistą sprawą, jak mogłoby nam się wydawać. Na samym początku musimy dokładnie zastanowić się, jaka lampka spełnia wszystkie nasze oczekiwania. Dopiero później natomiast dobierać jej wygląd i kształt.