Kilkanaście lat temu nikt nie spodziewałby się, że w Polsce będziemy mieć kiedyś problem ze smogiem. Owszem – popularny w Chinach – nas nie dotyczył. Słuchaliśmy o nim jedynie w codziennych informacjach i z przerażenia łapaliśmy się za głowy. Niestety dziś ten problem dotyczy także nas. Smog unosi się nad większością polskich miast.

Dlaczego noszenie masek antysmogowych jest ważne?

maseczki antysmogowe z bawełnyWszyscy, którzy mieszkają w dużych miastach, mają do czynienia ze smogiem każdego dnia. Nie możemy uniknąć go, zamykając okna, bo przecież kiedyś i tak będziemy musieli przewietrzyć. Wpływa na nas podczas spaceru czy jazdy na rowerze. Niekorzystnie wpływa na nasz układ oddechowy oraz krążenia. Dlatego niejednokrotnie spotkamy na ulicach ludzi, którzy noszą maseczki antysmogowe z bawełny. Jest to najbardziej popularny materiał, z którego są wykonywane. Delikatny dla skóry, odpowiednio przepuszcza tlen, a chroni przed toksycznymi związkami. Dziś nie jest to już tylko hipsterska moda, ale zdrowy rozsądek wieku z nas. Kupując maseczkę, zwracajmy uwagę na jej markę, jakoś materiałów, z jakich jest wykonana, rodzaj filtra. To on pełni główną funkcje w ochronie naszego organizmu. Te najlepsze zatrzymują bakterie, grzyby, wirusy i alergeny. Nie dopuści także do nas nieprzyjemnych zapachów oraz pyłów. Maseczki zakłada się szczególnie dzieciom. To ich małe organizmy szczególnie źle znoszą kontakt z toksynami z atmosfery. I choć maseczki są dość widoczne i czasem lekko utrudniają nam oddychanie, zapewniają nam bezpieczeństwo.

Każdemu warto mieć maseczkę w domu. Nie musimy zakładać jej na wieczorową kolację ,ale warto na poranne biegi. To już nie tylko moda, ale bezpieczeństwo i rozsądek. Kupujmy maski dobrej jakości nie dla nowoczesnych poglądów, ale dla naszego dobrego zdrowia, szczególnie pamiętając o naszych dzieciach.