Jeśli już wiemy, czego chcemy w zakresie projektowania wnętrz, ważne jest, aby znaleźć specjalistę, który zrozumie i podzieli się naszą wizją oraz pomoże ją wcielić w życie. Jeśli nadal nie jesteśmy zdecydowani, jaki dom chcemy zbudować lub jak zmienić swój dom, pracownie architektoniczne w Krakowie mogą pomóc znaleźć idealny.

Architekt – jak go wybrać?

architekt krakówAby droga od rysunku na papierze do przytulnego domu nie była długa i mozolna, wyobraźmy sobie szczegółowo, czego chcemy. Zwróćmy uwagę na swoje ulubione przykłady domów wiejskich, rozwiązania kolorystyczne i kompozycyjne, projektowanie drzwi, okien. Często staramy się znaleźć kogoś do projektowania poprzez nasze znajomości, ale ta opcja nie zawsze jest gwarancją sukcesu. Jeśli przyjaciel lubi nowoczesne domy, a my lubimy domy w stylu rustykalnym, proces pracy z architektem może być zupełnie inny. Dlatego lepiej, aby to był nasz wybór. Warto, aby miał doświadczenie wybrany przez nas architekt Kraków ma wielu specjalistów z zakresu projektowania domów, którzy pracują w biurach projektowych. Takie biuro może zapewnić więcej gwarancji wysokiej jakości pracy. Omawiając projekt, postarajmy się jak najdokładniej wyjaśnić, jaki efekt chcemy osiągnąć, bądźmy uważni. Aby współpraca była bardziej owocna, a wynik przynajmniej nie rozczarowujący, spróbujmy nauczyć się rozumieć rysunki i podstawową terminologię. Specjalista musi być dyplomowanym architektem oraz posiadać swoje portfolio i praktyczne doświadczenie.

Dobrze, jeśli w portfolio architekta znajdują się nie tylko rysunki, plany i renderingi, ale zdjęcia prawdziwych, wybudowanych domów. Warto dowiedzieć się, jak długo trwało konkretne zamówienie. Jeśli w portfolio znajdują się niezrealizowane prace, dowiedz się, co uniemożliwiło ich wykonanie.