Na placu budowy zawsze jest mnóstwo ciężkiego sprzętu, gdyż w dużej mierze dzięki niemu, praca może być wykonana. Najczęściej są to koparki, dźwigi, ładowarki, czy różnego rodzaju podnośniki. Każdy sprzęt spełnia konkretną rolę.

Gdzie jest wykorzystywana koparko-ładowarka?

koparko-ładowarki CASEWykopanie głębokiego rowu na kilka metrów, pracownikom zajęło by nawet kilka dni, więc jest to mało ekonomiczne rozwiązanie. Do tego celu są stworzone koparko-ładowarki CASE, które mogą być wykorzystywane na wiele sposobów. Dobry sprzęt budowlany jest podstawą efektywnej pracy, więc nie warto na nim oszczędzać. Firma CASE istnieje już od ponad stu siedemdziesięciu lat i jest ceniona na wielu europejskich rynkach. Koparko – ładowarka zapewnia maksymalnie duże osiągi i wysoką wydajność, przez co staje się liderem w swojej klasie. Posiada mnóstwo nowoczesnych rozwiązań, które zwiększają komfort pracy i pozwalają na jeszcze lepsze dostosowanie maszyny do konkretnych wymagań. Silnik spełniający unijne normy, automatyczny system amortyzacji ramion ładowarkowych, łatwe ustawienie wysięgnika z odpowiednio dobranym osprzętem, czy możliwość wyboru manualnej bądź automatycznej skrzyni biegów, to tylko niektóre zalety tejże maszyny. Potrafi ona sobie poradzić w każdych warunkach, gdyż ma wysoko ustawione podwozie kołowe. W czasie śnieżnej zimy, wystarczy zmienić osprzęt na specjalną łyżkę i można odśnieżać tere dookoła firmy. Szerokie zastosowanie i niskie koszty eksploatacji z pewnością są dużym atutem tej maszyny.

Nowa koparko – ładowarka może kosztować nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych, więc nie jest to tania maszyny. Na szczęście można też kupić używane modele, które czasem stanowią jedyną w swoim rodzaju okazję, ponieważ właściciel chce się szybko pozbyć koparki.