Kobiety uwielbiają naturalne kosmetyki do ciała. Takie można zakupić praktycznie w każdej drogerii bardzo popularnym i znanym wszystkim kobietom. Do najbardziej popularnych masełek do ciała należy masło shea. To Masło ma bardzo wiele zastosowań zarówno do codziennej pielęgnacji jakiej do zadań specjalnych. Może mnie zwalczyć nawet ciemieniuchę u małych dzieci.

Masło delikatne i nawilżające

masło sheaKobiety dbające o codzienna pielęgnacje ciała zapewne znają masło shea. Masło określane jest również jako masło karité, pozyskuje się je z nasion drzewa masłowego, które rośnie w zachodniej i środkowej Afryce. Na drzewach w owocu kryją się 2,5-centymetrowe nasiona w kolorze czerwonobrązowym. Są one rozgniatane i wygotowywane, a w rezultacie tego procesu uzyskuje się drogocenne i nawilżające masło. Zdecydowanie warto wybierać nierafinowaną wersję tego surowca. Kobiety masło shea stosują do codziennej pielęgnacji zamiast balsamu. Ładnie natłuszcza lecz doskonale się wchłanianiem bez obaw o tłuste plamy. Skóra jest doskonale nawilżona, gładka oraz miękka w dotyku. Masłem shea można smarować nawet małe dzieci. Zatem jest bezpieczne i zalecane do każdego typu skóry. Jeśli mamy problem z pękającą skóra dłoni, łokcie lub kolan to tak że jest to idealne rozwiązanie by poradzić sobie z takim problemem.

Masło naturalne jest że lepszym rozwiązaniem niż kosmetyk dodatkami chemicznymi. Na szczęście takie masło jak szyi jest dostępna niemal w każdej aptece oraz drogerii stacjonarnej i internetowej. Ponadto nawet jeśli zakupi słoiczek takiego masła to jest ono bardzo wydajne i starcza na wiele razy. Dobrej jakości czyli nie rafinowane masło kosztuje około 20- 30 zł za mały słoik lub buteleczkę, lecz jest to cena bardzo adekwatne do wspaniałej jakości.