W naszych miastach coraz częściej możemy zobaczyć ludzi poruszających się na niestandardowych pojazdach. Nie używają do ich prowadzenia rąk i gdyby nie koła, wydawałoby się, że przemieszczają się na lekko unoszących się nad ziemią, niczym poduszkowiec, deskach.

Deskorolki elektryczne – pojazdy z przyszłości

Deska elektrycznaPojazdy, o których była mowa we wstępie, to oczywiście elektryczne deskorolki. Wyglądają niczym urządzenia przyszłości, w których zastosowano nieznany dotąd rodzaj napędu. Jednak oczywiście tak nie jest. Jest to dość standardowa technologia, jedynie opracowana na potrzeby dostosowania jej do tego rodzaju pojazdu. Deska elektryczna wykorzystuje technikę żyroskopową i łączy ją z dwoma mocnymi, niezależnymi silnikami, odpowiadającymi odpowiednio za lewe i prawe koło. Źródło energii stanowi litowy akumulator o dużej pojemności, dzięki któremu możemy pokonać około dwadzieścia kilometrów bez jego ładowania. Moc silników jest wystarczająca by poruszać się w terenie oraz pokonywać wzniesienia o dwudziestostopniowym kącie nachylenia. Deski elektryczne mają też wbudowane oświetlenie, dzięki któremu pojazd jest widoczny nawet po zmroku. Oświetlenie dodaje mu też atrakcyjności i przykuwa wzrok ciekawskich. Na rynku jest dostępnych wiele modeli tych pojazdów, oczywiście od wielu producentów, między innymi od Samsunga i Fiata. Oczywiście deski od producentów renomowanych są lepsze od tych, które oferują nam marki nieznane szerzej na rynku. Koszt deskorolek elektrycznych waha się od kilkuset, do tysiąca złotych.

Jeżeli chcemy wyróżnić się z tłumu i lubimy otaczać się nowoczesnymi gadżetami – deskorolka elektryczna jest propozycją dla nas. Bez wątpienia to również świetny pomysł na prezent i to nie tylko dla dzieci i młodzieży, ale również dla osób dorosłych.