Gdy organizujemy jakieś przyjęcie, pragniemy by wszystko wyglądało idealnie. Palimy świeczki, wkładamy kwiaty do wazonu i wybieramy najlepszy obrus. Jednak jak to podczas spotkań towarzyskich bywa, czasem zdarza nam się potrącić szklankę lub coś wylać. Wtedy nasz obrus nie wygląda już tak pięknie jak na początku. Estetyka nieco się zaciera, a my mamy problem z wywabieniem kłopotliwych plam.

Plamoodporny czy może zwykły?

obrusy plamoodporneWiele z nas stanęło przed tym trudnym wyborem. Obrus zwykły może mieć naszym zdaniem ładniejszy wzór, plamoodporny natomiast jest bezpieczniejszą opcją. Musimy podczas takiego wyboru pamiętać o tym, że przyjęcie z reguły wygrywa z obrusem. Obrus nie ma szans w starciu z winem, czekoladą czy wszystkimi innymi smakołykami. Najbezpieczniej będzie kupować więc obrusy plamoodporne.  Jeżeli w sklepie stacjonarnym żaden z wzorów do nas nie przemawia, możemy również taki obrus zamówić przez internet. Na różnych stronach znajdziemy mnóstwo wzorów, kolorów i spory przedział cenowy. Nie będziemy już musieli martwić się tym, że ktoś wylał coś na obrus. Łatwo to spłynie z tkaniny i plamy również nie będzie. Taki obrus jest również fajną opcją na prezent. Gdy idziemy do kogoś na „parapetówkę” i nie bardzo wiemy co moglibyśmy takim osobom sprezentować, obrus może być naprawdę trafnym rozwiązaniem. To niezwykle przydatna rzecz, która znajdzie zastosowanie w każdym domu, czy też mieszkaniu. Jeśli taka forma obrusu nas nie przekonuje, dobrze jest kupić jakiś tańszy na wypróbowanie. Być może to do czego na początku trudno było nam się przekonać, będzie nieodłącznym elementem naszego wystroju.

Uwielbiamy zapraszać gości, urządzać przyjęcia i cieszyć się wspólnym towarzystwem z rodziną i znajomymi. Nie chcemy wówczas martwić się takimi rzeczami jak zalany obrus. Warto więc zaoszczędzić sobie takiego stresu i pracy, kupując plamoodporny obrus.