Wybór odpowiednio dopasowanego materaca to w zasadzie nie połowa sukcesu lecz cały sukces, jeśli zależy nam na tym, aby nasz sen był spokojny, a my czuli się rankiem w pełni wypoczęci i zregenerowani. Przekonałam się o tym na własnej skórze, kiedy wreszcie udało mi się zakupić idealny materac.

Najlepszy rodzaj materaca

materace 150x200Kiedy wymieniałam łóżko na nowe, postanowiłam także i wymienić swój stary materac. Robiłam to z największą przyjemnością, bowiem ten który wówczas użytkowałam był stanowczo za twardy. Często drętwiały mi podczas snu kończyny, a ja śpiąc na nim czułam się niemalże tak, jakbym spała na podłodze. Dlatego stwierdziłam, że mój nowy materac będzie bardzo mięciutki. Udało mi się kupić taki z drugiej ręki po okazyjnej cenie, jednak niedługo potem okazało się, że i ten materac nie do końca należy do najwygodniejszych. Postanowiłam zatem udać się do sklepu meblowego, aby samej wybrać sobie odpowiedni materac i przy okazji poradzić się ekspertów, którzy pracują w takich sklepach. W sklepie dowiedziałam się, że najlepsze materace 150×200 i jednocześnie najwygodniejsze nie są paradoksalnie te w których będziemy się zapadać, lecz pół twarde. Zbyt miękki materac sprawi, że zmiana pozycji podczas snu będzie od nas wymagała większego wysiłku, więc możemy zapomnieć o wypoczęciu i zrelaksowaniu, z kolei zbyt twardy materac sprawia, że krew nie krąży swobodnie i ciało drętwieje w miejscach ucisku zmuszając nas do częstej zmiany pozycji.

Zanim kupiłam nowy materac zwróciłam także uwagę na jego sprężystość. Polecono mi, abym wybrała materac dostosowujący się do mojej sylwetki z racji mojej niewielkiej wady kręgosłupa. Już pierwszej nocy zauważyłam różnicę w nowym materacu i po raz pierwszy od dawien dawna wreszcie się porządnie wyspałam, a rankiem nic mnie nie bolało, a ciało nie było ociężałe.