Wysłanie dziecka na półkolonie to bardzo dobre rozwiązanie. Jeśli rodzice w okresie wakacyjnym pracują i nie są w stanie zagwarantować dziecku odpowiednich atrakcji, powinni zastanowić się właśnie nad tym pomysłem. Szczególnie ciekawe są półkolonie letnie, które organizuje się nad Morzem Bałtyckim.

Żeglowanie i inne zajęcia organizowane w trakcie półkolonii

półkolonie letnie trójmiastoWiadomo, że w okresie wakacyjnym jest wiele aktywności, z których dziecko może skorzystać właśnie nad morzem. Najczęściej organizowane są półkolonie żeglarskie. Na takie półkolonie może pojechać każde dziecko – niezależnie od tego czy miało wcześniej styczność z żeglowaniem. Na koloniach dziecko będzie pod opieką profesjonalistów, którzy nauczą żeglowania w miłej atmosferze. Turnusy na półkolonie wakacyjne odbywają się od końca czerwca do końca sierpnia. Z pewnością półkolonie letnie trójmiasto spodobają się dziecku. Harmonogram takich półkolonii można sprawdzić na stronach internetowych organizacji, które zajmują się ich przygotowaniem. Dzień zaczyna się zazwyczaj od elementów gimnastyki porannej, czyli tzw. rozruchu. Później dzieci jedzą śniadanie. Następnie opiekunowie grup przedstawiają dzieciom plany na konkretny dzień. Po niedługiej przerwie dzieci otrzymują drugie śniadanie. Do popołudnia odbywają się zajęcia programowe na wodzie. Dzieci uczą się pływać nowymi łódkami, w pełni bezpiecznymi. W tym czasie dzieci są oczywiście pod opieką instruktorów.

Każde dziecko uczy się pływać w kapoku. Po zakończeniu tych zajęć prowadzone są prace porządkowe na łodziach. Potem dzieci wracają do ośrodka na obiad. Po czasie wolnym organizowane są kolejne zajęcia. Każde dziecko może wybrać, z jakich zajęć chce skorzystać. Wybór jest duży – mogą to być zajęcia z ratownikami WOPR lub np. zajęcia parkour. Ciekawym elementem jest też chrzest żeglarski.