Minęło już ponad piętnaście lat od chwili, gdy zaprojektowałam swój pierwszy ogród. Dokładnie pamiętam, z jakim przejęciem podchodziłem do tego trudnego zadania. Chciałam dobrze zacząć,  by moja pierwsza poważna i odpowiedzialną praca mogła być czymś,  co będę wspominać z dumą. 

Cel: posiadanie ogrodu

zakładanie ogrodów mazowieckieOd kiedy pamiętam, lubiłam przyrodę. Marzyłam, by mieć zawod z nią związany. Przebywanie wśród zieleni, roślin i zwierząt było dla mnie najlepsza formą spędzania czasu. Świat przyrody budził moje wielkie zainteresowanie. Nie wiem kiedy zdecydowałam się na to, by zawodowo zajmować się ogrodami. To był jakiś naturalny proces i nie było w nim żadnego momentu zwrotnego. Zaczęło się od naszego przydomowego ogródka, w którym od najmłodszych lat sadziłam rośliny. Potem zaczęłam wymyślać ich rozmieszczenie, projektować rabaty i planować ułożenie grządek. Czytałam różne książki na temat ogrodnictwa i uczyłam się o roślinach na ile tylko pozwalam mi czas. Doszlo do tego, że nawet sąsiedzi widzac moj zapał zaczeli pytać mnie o radę odnosnie upraw w swoich ogrodach. W pewnym momencie wiedziałam już,  że mogłabym zawodowo pomagać ludziom w tworzeniu ogrodów. Dzisiaj Zakładanie Ogrodów Mazowieckie to prężnie działające przedsiębiorstwo, wspierające tych,  którzy chcą dobrze zorganizować przestrzeń wokół swoich domów jak i na osobnych działkach.  W taki oto sposób udało mi się połączyć swoje zainteresowania z działalnością zawodową.

Myślę, że korzyści są obustronne: mnie praca daje ogromną radość, a moi klienci cieszą się dobrze zorganizowanymi ogrodami. Stale udoskonalam swój warsztat, by moje pomysły i przedsięwzięcia opierały się na najnowszych osiągnięciach naukowych. Lubię wykorzystywać nowe rozwiązania. Jeśli wydają mi się dobre, nie boję się ich.