Wiele akcesoriów ortopedycznych stosowanych jest w codziennym życiu w celach relaksacyjnych. Przydatne są dla każdego ze względu na swoje właściwości terapeutyczne. Ergonomiczne kształty poduszek doskonale dopasowują się do krzywizn ciała wymuszając prawidłowe ustawienie kręgosłupa i kończyn podczas odpoczynku lub snu.

Akcesoria ortopedyczne stosowane na kolana

poduszka ortopedyczna pod kolanaNajbardziej popularne są poduszki wykonane z pianek termoelastycznych, które pod wpływem ciepłoty ciała dostosowują się do kształtu i wypukłości. Poduszki przydatne są dla każdego ze względu na swoje szczególne właściwości. Niezastąpiona poduszka ortopedyczna pod kolana zdrowym nogom przynosi ulgę po męczącym dniu, natomiast kobietom w ciąży oraz osobom z problemami zdrowotnymi pomaga odciążyć nogi przyczyniając się do poprawy krążenia. Ergonomiczne kształty doskonale podtrzymują lekko uniesione nogi. To dzięki takiej pozycji po całym dniu, kiedy nogi są ciężkie i zmęczone, doznaje się uczucia lekkości, poprawia się krążenie w kończynach dolnych nie obciążając przy tym kręgosłupa i dając efekt relaksu. Poduszka stosowana jest również po terapii pourazowej oraz do leczenia różnych schorzeń, a przede wszystkim układu żylnego, nadmiernych skurczów mięśni, przeciążeniach i schorzeniach układu kostnego i stawowego. Najczęściej poduszki wykonane są z pianki poliuretanowej i wyposażone są w miękką poszewkę z naturalnego materiału. Poszewki zapinane są na suwak, dzięki czemu można je łatwo zdejmować i prać.

Posiadają wiele rozmiarów i kształtów i są niezwykle praktyczne. Dostosowują się do indywidualnych uwarunkowań organizmu, a szeroki wybór na rynku umożliwia dobór odpowiedniego produktu. Warto przed zakupem poduszki skonsultować wybór z profesjonalnym fizjoterapeutą lub rehabilitantem. Wiele sklepów ortopedycznych i medycznych pomaga dobrać odpowiedni rodzaj poduszki opierając się na wywiadzie z klientem.