Każdy z nas jest od czegoś w mniejszym lub większym stopniu uzależniony. Może niekoniecznie mam tu na myśli tlen i niezbędne do życia pożywienie, czy fizjologia. Niektórzy są uzależnieni od alkoholu, inni od narkotyków i papierosów, a jeszcze inni od kawy.

Wspaniałe sklepy kolonialne

dobry sklep kolonialnyJa przez bardzo długi okres swojego życia namiętnie piłam kawę. Z początku była to zwykła rozpuszczalna kawa z mlekiem na początek dnia, aby obudzić umysł, jednak im dłużej piłam kawę, tym więcej jej potrzebowałam, co w końcu stało się niebezpieczne dla mojego zdrowia. Długo szukałam skutecznej alternatywy, smaku, jaki pozwoli zapomnieć mi o kawie, ponieważ była ona dla mnie nie tylko idealnym budzikiem, ale również wspaniałym i przepysznym napojem. W końcu trafiłam na yerba mate zawierającą mateinę, czyli równie skutecznie pobudzającą, jak i… lepiej smakującą! Najlepszym miejscem do kupowania dobrej yerby jest dobry sklep kolonialny. W takim sklepie z pewnością znajdziemy sprawdzone i dobrej jakości firmy produkujące yerbę i co więcej możemy przetestować najwięcej smaków w celu wybrania takiej yerby, która nam najbardziej będzie smakować. W dobrym sklepie kolonialnym możemy również zakupić bombillę i matero, czyli specjalne naczynko do picia yerby oraz słomka przez którą pijemy napój. Zresztą, pobudzający napój to nie wszystko, co znalazłam w sklepie kolonialnym. W ofercie znajdowały się także wspaniałe i ciekawe książki podróżnicze w związku z czym zdecydowałam się na zakup kilku z nich, tym bardziej, że cena była bardzo niska. W jednej z zakładek znalazłam także różne kawy świata i choć stanowczo planowałam przerzucić się na kawę, tak nie odmówiłam sobie zakupu kawy amazońskiej, czy brazylijskiej, aby móc nimi delektować się w gronie przyjaciółek.

Sklep kolonialny jest wspaniałym wyborem dla każdego, kto pragnie posmakować nieco świata egzotycznego i oddalonego od nas wiele kilometrów. Niezależnie od tego, czy chcemy spróbować oryginalnego smaku kawy, czy może właśnie przetestować yerbę, cena jaką zapłacimy za produkty nie przekracza cen za dobrą kawę markową, jaką zakupimy chociażby w marketach.