Jakiś czas temu, a dokładniej rzecz ujmując było to około ośmiu lat i dziewięciu miesięcy temu, postanowiłam z mężem o kupnie domu na wsi. Długo zwlekaliśmy z tą decyzją, jednak ostatecznie się na nią zdecydowaliśmy. Chcieliśmy spędzić emeryturę na spokojnej farmie oddalonej od miejskiego zgiełku.

Jak przeprowadzić osuszanie i odgrzybianie budynku w Warszawie?

osuszanie i odgrzybianie budynków warszawaJak się bardzo szybko okazało jest wiele ofert sprzedażowych takich małych domków na wsi. Co warto podkreślić domy te wcale nie są taką tanią inwestycją. Liczyliśmy na bardziej korzystne ceny. Wiadomym jest, że będzie trzeba ponieść takie bardzo duże koszty remontu, ponieważ prawie każdy ze sprzedawanych domów był w bardzo złym stanie. Ważna była dla nas także lokalizacja, tak aby jednak zostać w niedalekiej odległości od naszych znajomych, przyjaciół i rodziny. Któregoś dnia trafiłam na bardzo okazyjną ofertę domu do sprzedaży w bardzo dogodnej dla nas lokalizacji. Z opisu wynikało, że dom jest świeżo po przebytej powodzi, stąd też był sprzedawany w bardzo okazyjnej cenie. Musiałam więc sprawdzić ceny innych usług, które w tej sytuacji wydawały się za stosowne, chodzi tutaj przede wszystkim o osuszania i odgrzybianie budynków. Nie chciałam znaleźć się potem w sytuacji, że sam remont znaczącą przewyższy kwotę zakupu nowej nieruchomości. Wpisałam w największą i doskonale mi znaną wyszukiwarkę internetową następującą frazę – osuszanie i odgrzybianie budynków warszawa. I tak udało mi się znaleźć kilka firmy w pobliżu, zajmujących się tego typu usługami.

Jak się okazało koszt usługi osuszania i odgrzybiania budynków wcale nie jest taki duży, jak zakładaliśmy. Być może będzie potrzeba powtórka całego procesu za jakiś czas, jednak nawet podwójny koszt nie jest znaczący dla naszego budżetu.