Szybki rozwój gospodarki niesie za sobą szukanie coraz to nowych rozwiązań w zakresie magazynowania towarów. Firmy próbują jak najlepiej wykorzystać magazynowe powierzchnie, aby najmniejszym kosztem przechować największą ilość produktów. Oszczędności szukają także w energii elektrycznej.

Gdzie szukać niedrogiego oświetlenia hal?

niedrogie oświetlenie halRachunki za prąd dla przedsiębiorstwa są ogromne. Oświetlenie musi być dobrane tak, żeby nie tylko towary były widoczne na półkach, ale także ich etykiety były czytelne dla pracownika danego magazynu. Niektóre hale mają kilkanaście metrów wysokości przez co, że światło musi dawać dużą widoczność w każdym miejscu. Zapotrzebowanie na światło zależy od rodzaju pomieszczeń. W korytarzach, na schodach, na rampach, zatokach załadunkowych jest to moc rzędu: 100-150 lx, w strefach z regałami 150 lx. Natomiast w miejscach gdzie stale przebywają ludzie lub w chłodniach jest to 200-300 lx. Wraz z upływem czasu oświetlenie hal i magazynów wymaga większej mocy głównie ze względu na czytanie napisów na opakowaniach oraz dokumentacji magazynowej. Nic w tym dziwnego, że dla właścicieli magazynów liczy się niedrogie oświetlenie hal. Obecnie najlepszym sposobem na znalezienie konkurencyjnego produktu jest Internet. Wiele firm reklamuje się w ten sposób zamieszczając swoje oferty na portalach aukcyjnych oraz pozycjonując z wyszukiwarkach własne strony internetowe. Warto jest też sprawdzić jakie firmy obsługują partnerów biznesowych.

Nie powinno się oszczędzać na pensjach pracowników dlatego należy ciąć koszty na przykład w energii elektrycznej. Rynek oświetleniowy jest dość szeroki i elastyczny. Zamawiając oświetlenie dla dużych powierzchni z pewnością można liczyć na rabaty. Każdej firmie powinno zależeć na zdobyciu i utrzymaniu klienta.